Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ul. Brzeska 41 21-500 Biała Podlaska email: pcprbp@wp.pl
Sekretariat tel/fax 83 343 29 82
Dział rehabilitacji społecznej tel. 83 342 36 99
Dział opieki nad dzieckiem i rodziną tel. 83 343 70 66
Punkt Interwencji Kryzysowej - info linia 83 343 70 66 email: przemocbp@wp.pl
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3
Slideshow Image 4 Slideshow Image 5 Slideshow Image 6
Slideshow Image 7 Slideshow Image 8 Slideshow Image 9

Ogłoszenie konsultacji projektu Programu współpracy Powiatu Bialskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami działającymi w sferze pożytku publicznego na rok 2018


Rozpoczynamy konsultacje projektu „Programu współpracy Powiatu Bialskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami działającymi w sferze pożytku publicznego na rok 2018”.

Trwają prace nad projektem programu współpracy Powiatu Bialskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami działającymi w sferze pożytku publicznego na rok 2018. Będzie to podstawowy dokument określający politykę władz powiatu w odniesieniu do organizacji pozarządowych. Zachęcamy przedstawicieli stowarzyszeń, fundacji, związków stowarzyszeń oraz innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego na terenie Powiatu Bialskiego do przesyłania uwag, sugestii i propozycji zmian do projektu programu.

W tym celu prosimy o wypełnienie załączonej ankiety.

Propozycji oczekujemy w terminie do dnia 13 listopada 2017 r.

Zapraszamy upoważnione podmioty do udziału w konsultacjach.

Projetk Programu współpracy
Ankieta dot. projektu


Sprawni Poprzez Sport 2017


Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej zaprosił na festyn integracyjny „Sprawni Poprzez Sport 2017”, który odbył się 7 września w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy. Wydarzenie objęli honorowym patronatem: J.E. Biskup Ks. Kazimierz Gurda, Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej Ks. Marek Bieńkowski, Prezydent Miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniuk oraz Starosta Bialski Mariusz Filipiuk.

Ta odbywająca się po raz trzynasty impreza dedykowana była osobom niepełnosprawnym z województw lubelskiego i mazowieckiego. Patronami honorowymi tegorocznej edycji byli: Prezydent Miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniuk Starosta Bialski Mariusz Filipiuk oraz Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej Ks. Marek Bieńkowski. Głównymi atrakcjami dla przybyłych były pokaz sztuk walki oraz Brazylijskiego Jiu Jitsu zaprezentowany przez klub Dziki Wschód jak również zabawy i konkurencje sportowo-rekreacyjne przygotowane przez Centrum Wolontariatu Caritas Biała Podlaska, obiad przygotowany przez sekcję gastronomiczną Bialskiego Centrum Integracji Społecznej Siedleckiej Caritas.

Mimo Nie najlepszej pogody, wspaniała atmosfera i moc atrakcji sprawiły, że licząca ok.350 osób grupa obecnych bawiła się wyśmienicie. Środowiskowy Dom Samopomocy pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły organizację festynu finansowo oraz pomogły w jego organizacji.

Tekst i zdjęcia: Radio Biper

Zdjęcia z Festynu

Sprawni Poprzez Sport 2017 Sprawni Poprzez Sport 2017 Sprawni Poprzez Sport 2017 Sprawni Poprzez Sport 2017 Sprawni Poprzez Sport 2017 Sprawni Poprzez Sport 2017Start kolonii letnich dla dzieci z Powiatu Bialskiego


Dziś rozpoczyna się pierwszy turnus kolonii letnich dla dzieci z Powiatu Bialskiego. W sumie w 4 turnusach nieodpłatnie weźmie udział 120 dzieci z gmin z terenu powiatu. W tym roku kolonie są organizowane w polskich górach w następujących terminach.
• Turnus 1: 10.07 - 21.07 – Stary Sącz
• Turnus 2: 13.07 – 24.07 – Milówka
• Turnus 3: 25.07 – 05.08 – Milówka
• Turnus 4: 06.08 – 17.08 – Milówka

Nabór na kolonie został przeprowadzony przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej przy współpracy z ośrodkami pomocy społecznej z terenu powiatu.


Piknik Integracyjny pod hasłem „Słońce jest w każdym z nas” - Konstantynów


Społeczność Domu Pomocy Społecznej w Konstantynowie dnia 06.06.2017r. zorganizowała Piknik Integracyjny pod hasłem „Słońce jest w każdym z nas” skierowany do Mieszkańców domów pomocy społecznej, Uczestników warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy z Powiatu Bialskiego i innych osób na co dzień korzystających z pomocy i wsparcia. Naszą ideą w tym dniu było wspólne spędzanie czasu, dobra zabawa i integracja.

Pani Dyrektor Małgorzata Malczuk gospodarz pikniku przywitała przybyłych gości oraz podkreśliła, że wiele osób na rożnych szczeblach zna dogłębnie problemy osób oczekujących wsparcia, pomocy, zrozumienia i akceptacji i podejmują wiele inicjatyw aby sprostać ich potrzebom.

Na spotkanie przybył Pan Robert Gmitruczuk Wicewojewoda Lubelski wraz z Kierownictwem Wydziału Polityki Społecznej, Pan Mariusz Filipiuk Starosta Powiatu Bialskiego, Przewodniczący Rady Powiatu i Radni, Pani Halina Mincewicz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej, Pan Romuald Murawski Wójt Gminy Konstantynów, Dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek z mieszkańcami , uczestnikami oraz rodziny mieszkańców.

Wicewojewoda Lubelski podziękował za piękne hasło Pikniku „Słońce jest w każdym z nas” podkreślając, że „każdy człowiek jest piękny i bardzo wartościowy, bez względu na wiek, sprawność fizyczną czy psychiczną pochodzenie i miejsce zamieszkania”.

Starosta Bialski skierował wiele ciepłych słów do głównych bohaterów dzisiejszego spotkania, życząc wszystkim, aby odnajdowali wokół siebie ludzi o wielkim sercu, którym los najbardziej potrzebujących nie jest im obojętny. Podkreślił że praca na rzecz człowieka potrzebującego wsparcia jest wielką misją.

Wójt Gminy podkreślił, że Konstantynów jest zawsze otwarty na tego rodzaju inicjatywy. Na czas spotkania Ksiądz Kapelan Waldemar Tkaczuk udzielił Bożego Błogosławieństwa. Piknik uświetniła część artystyczna w wykonaniu Mieszkańców Domu - pokaz mody projektanta Konstantego Depeesowicza.

Na zakończenie części oficjalnej Wicewojewoda, Starosta i Wójt oddali salwy honorowe z armatki Kozierackiego Bractwa Kurkowego. Miłym akcentem był również taniec integracyjny wszystkich gości i uczestników prowadzony przez Panią Dorotę Galińską.

Wśród atrakcji znalazły się również:
• warsztaty malarskie pod okiem ikonografa Arkadiusz Świętochowskiego, powstały bardzo ciekawe prace indywidualne i praca zbiorowa
• przejazd bryczką oraz zabytkowym motocyklem z koszem
• zajęcia rekreacyjno- sportowe
• studio urody cieszyło się popularnością zarówno wśród pań jak i panów
• fotoshop przyciągnął wielu chętnych, którzy skorzystali z wyjątkowych stylizacji
• spotkanie przy wspólnym stole i w kawiarence oraz grillowanie

Uczestnicy Pikniku bawili się przy rytmach muzyki zespołu Tokarski& Majewski Band

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i podziękowania za uczestnictwo w Pikniku. Organizatorzy mają nadzieję, że wszyscy goście zabrali ze sobą „słońce”, które będzie świecić w ich sercach przez długi czas.

Zdjęcia z Pikniku 2017

Piknik Konstantynów 2017 Piknik Konstantynów 2017 Piknik Konstantynów 2017 Piknik Konstantynów 2017 Piknik Konstantynów 2017 Piknik Konstantynów 2017 Piknik Konstantynów 2017 Piknik Konstantynów 2017Festyn z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 27.05.2017r.


W dniu 27.05.2017r. w godz. od 10.00 do 15.00, w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy odbył się po raz 12 Festyn z Okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.
Była to też również doskonała okazja do promowania rodzicielstwa zastępczego oraz do pozyskiwania nowych kandydatów na rodziny zastępcze. PCPR cyklicznie prowadzi nabór kandydatów do pełnienia tej funkcji.
Jednocześnie promowany był program Aktywny Samorząd skierowany do osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Bialskiego.

Relacja video z festynu: https://www.youtube.com/watch?v=zkXc1-yEAbU


Zdjęcia z festynu 2017

Festyn 2017 Festyn 2017 Festyn 2017 Festyn 2017 Festyn 2017 Festyn 2017 Festyn 2017 Festyn 2017 Festyn 2017 Festyn 2017 Festyn 2017 Festyn 2017 Festyn 2016 Festyn 2016 Festyn 2016 Festyn 2016 Festyn 2016 Festyn 2016 Festyn 2016 Festyn 2016 Festyn 2016 Festyn 2016 Festyn 2016 Festyn 2016 Festyn 2016 Festyn 2016 Festyn 2016 Festyn 2016 Festyn 2016 Festyn 2016 Festyn 2016 Festyn 2016


Festyn z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 27.05.2017r.

30 maja został ustanowiony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Dniem Rodzicielstwa Zastępczego. Święto to służyć ma przede wszystkim zwróceniu uwagi społeczeństwa na los opuszczonych dzieci. Dodatkowo ma także uhonorować pracę, jakiej każdego dnia podejmują się Rodzice Zastępczy. Dzięki ich zaangażowaniu możliwe jest zapewnienie młodym ludziom godnego, spokojnego dzieciństwa, wykształcenia oraz – co najważniejsze – miłości.

Od 2012 roku wydarzenie to odbywa się w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy. Poprzednie uroczystości odbywały się Międzyrzecu Podlaskim, Białej Podlaskiej oraz w Rodzinnym Domu Dziecka w Żabcach. Podczas Festynów, które odbyły się w minionych latach każdy z uczestników miał zapewniony ciepły posiłek, słodki poczęstunek oraz kawę, herbatę i zimne napoje. Dobrą zabawę i animację zapewniał Klaun, który zachęcał dzieci i rodziców do wspólnych tańców i udziału w konkursach. Rodziny mogły skorzystać z poradnictwa prawnego, psychologicznego i rodzinnego, a także podzielić się doświadczeniami z innymi rodzinami. Dla tych, którzy nie chcieli bawić się wspólnie z Klaunem była zapewnione inne atrakcje takie jak karuzela, zjeżdżalnie, kule wodne, konkursy sportowe i plastyczne. Niewątpliwie, za każdym razem wielką atrakcją były pokazy organizowane przez straż pożarna i policję. Dzieci mogły włączyć syreny, przymierzyć kaski strażackie lub czapki policyjne. Co roku na koniec festynu każde dziecko dostawało drobne upominki.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego to wyjątkowe święto dla nas wszystkich, a szczególnie dla dzieci, które znalazły opiekę i miłość u rodziców zastępczych. Jest również świętem tych, którzy stali się rodziną dla dziecka, przyjmując je do swojego domu i życia.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej już po raz kolejny organizuje z tej okazji Festyn Rodzinny poświęcony idei rodzicielstwa zastępczego. W roku bieżącym do akcji włączyli się również Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej oraz Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego „Jedno Serce”.

Festyn Odbędzie się on w dniu 27.05.2017r. w godz. 10.00 do 14.00, w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy. Dla wszystkich rodzin zastępczych – jest to dzień zabawy, spotkań, integracji, wymiany doświadczeń. Jest to również doskonała okazja do promowania rodzicielstwa zastępczego oraz do pozyskiwania nowych kandydatów na rodziny zastępcze. PCPR cyklicznie prowadzi nabór kandydatów do pełnienia tej funkcji.

Może ona być powierzona osobom, które:
- dają rękojmię należytego sprawowania pieczy zastępczej,
- nie są i nie były pozbawione władzy rodzicielskiej, oraz władza rodzicielska nie jest im ograniczona ani zawieszona,
- wypełniają obowiązek alimentacyjny, jeżeli taki posiadają,
- nie są ograniczone w zdolności do czynności prawnych,
- przebywają na terytorium, Rzeczpospolitej Polskiej,
- zapewniają odpowiednie warunki bytowe i mieszkaniowe umożliwiające dziecku zaspokajanie jego indywidualnych potrzeb,
- nie były skazane prawomocnym wyrokiem za przestępstwo z winy umyślnej, lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Kandydaci na opiekunów zastępczych, po uzyskaniu wstępnej kwalifikacji organizatora rodzinnej pieczy zastępczej pod względem spełniania w/w warunków kierowani są na szkolenie, zgodne z programem zatwierdzonym przez ministra właściwego do spraw rodziny. Szkolenie dla kandydatów na rodziny zastępcze jest bezpłatne dla mieszkańców Powiatu Bialskiego.
ZAPRASZAMY na szkolenie małżeństwa i osoby niepozostające w związku małżeńskim, pragnące stworzyć dzieciom rodzinę oraz bezpieczny i szczęśliwy dom, które:
- chciałyby zaopiekować się dziećmi,
- są odpowiedzialne,
- są gotowe poświęcić dzieciom swój czas,
- nie boja się wyzwań.

Wszelkich informacji dla osób, które chciałyby utworzyć rodzinę zastępczą udzielają pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej, ul. Brzeska 41, III piętro. Pok. 337, 338, Tel. (83) 343 – 70 – 66 , (83) 343 – 29 – 82, pcprbp@wp.pl oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej ul. Piłsudskiego 24, II piętro Pok. 21, Tel. (83) 344 – 70 – 31, mopsbp@wp.pl

ZAPRASZAMY

PROMOCJA PROGRAMU AKTYWNY SAMORZAD 2017

OBSZARY WSPARCIA REALIZOWANE W 2017 ROKU:

Moduł I
1. Obszar A Zadanie 1 - pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu,
2. Obszar A Zadanie 2 - pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B,
3. Obszar B Zadanie 1 - pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania,
4. Obszar B Zadanie 2 - dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego i oprogramowania,
5. Obszar C Zadanie 2 - pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
6. Obszar C Zadanie 3 - pomoc w zakupie protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne, tj. protezy co najmniej na III poziomie jakości,
7. Obszar C Zadanie 4 - pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanej protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne (co najmniej na III poziomie jakości),
8. Obszar D – pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej

Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia poprzez dofinansowanie kosztów edukacji w szkole policealnej, kolegium lub w szkole wyższej (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie)

Adresatami programu są: osoby niepełnosprawne, które są mieszkańcami powiatu bialskiego

Szczegóły, dotyczące realizacji programu znajdują się na stronie PCPR pod adresem: http://www.pcpr.powiatbialski.pl/?id=aktywny-samorzad

KONFERENCJA BIALSKIE DZIECI BEZPIECZNE

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Konferencja 2017 Konferencja 2017

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!


Wyniki otwartego konkursu ofert w zakresie pomocy społecznej

Zarząd Powiatu w Białej Podlaskiej dokonał wyboru ofert na realizację w 2017 roku zadania publicznego w zakresie pomocy społecznej tj. prowadzenie specjalistycznego poradnictwa dla rodzin będących w sytuacji kryzysowej oraz dofinansowanie ośrodka interwencji kryzysowej dla rodzin, w których występuje przemoc w rodzinie i inne sytuacje kryzysowe.

Uchwała Zarządu


20 - 26 luty 2017 Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, na terenie miasta Biała Podlaska pod auspicjami Ministerstwa Sprawiedliwości będą dyżury specjalistów. W związku z powyższym zapraszamy osoby pokrzywdzone przestępstwem do skorzystania z oferty.

Wizyta Wojewody w Powiecie Bialskim


W dniu 14.02.2017r. Wicewojewoda Lubelski Pan Robert Gmitruczuk, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Pan Albin Mazurek oraz Kierownik Oddziału d/s Pomocy Instytucjonalnej Pani Małgorzata Frant – Błażucka podczas pobytu na terenie Powiatu Bialskiego dokonali wizytacji Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Kodniu oraz Domów Pomocy Społecznej w Kodniu i Kostomłotach. Spotkali się również z kadrą i mieszkańcami tych placówek.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Kodniu jest placówką dziennego pobytu, przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym i znacznym. Ma za zadanie rozwijanie umiejętności przydatnych w codziennym życiu takich jak: planowanie, komunikowanie się, ogólne usprawnienie i przygotowanie do życia w środowisku oraz podstawowych umiejętności zawodowych umożliwiających podjęcie zatrudnienia.

Podobne działania prowadzi również Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Kodniu. W/w jednostka prowadzona przez Gminę Kodeń zapewnia miejsce dla 18 osób z zaburzeniami psychicznymi. Osoby uczęszczające na zajęcia mają możliwość doskonalenia umiejętności niezbędnych w codziennym życiu i samodzielnym funkcjonowaniu w społeczeństwie.

Wizytowany Dom Pomocy Społecznej im Św. Brata Alberta w Kodniu, przeznaczony jest dla 26 kobiet w podeszłym wieku natomiast Dom Pomocy Społecznej w Kostomłotach dla 40 osób przewlekle psychicznie chorych. W/w Domy zapewniają całodobową opiekę dla osób wymagających tego typu wsparcia.

Wizytowane Placówki spełniają wymagane standardy, a jakość świadczonych usług nie budzi zastrzeżeń.


Zdjęcia z wizyty

Wizyta Wojewody 2017 Wizyta Wojewody 2017 Wizyta Wojewody 2017 Wizyta Wojewody 2017 Wizyta Wojewody 2017 Wizyta Wojewody 2017


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej informuje, że rozpoczął się nabór wniosków do tegorocznej edycji programu „Aktywny Samorząd”

OBSZARY WSPARCIA REALIZOWANE W 2017 ROKU:

Moduł I
1. Obszar A Zadanie 1 - pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu,
2. Obszar A Zadanie 2 - pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B,
3. Obszar B Zadanie 1 - pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania,
4. Obszar B Zadanie 2 - dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego i oprogramowania,
5. Obszar C Zadanie 2 - pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
6. Obszar C Zadanie 3 - pomoc w zakupie protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne, tj. protezy co najmniej na III poziomie jakości,
7. Obszar C Zadanie 4 - pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanej protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne (co najmniej na III poziomie jakości),
8. Obszar D – pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej

Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia poprzez dofinansowanie kosztów edukacji w szkole policealnej, kolegium lub w szkole wyższej (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie)

Szczegóły, dotyczące realizacji programu znajdują się na stronie PCPR pod adresem: http://www.pcpr.powiatbialski.pl/?id=aktywny-samorzad


W sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację w 2017 roku zadań publicznych w zakresie pomocy społecznej, finansowanych z budżetu Powiatu Bialskiego

ZARZĄD POWIATU W BIAŁEJ PODLASKIEJ

działając na podstawie art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 239 z późn. zm.)

OGŁASZA

otwarty konkurs ofert na realizację w roku 2017 z zadań publicznych w zakresie pomocy społecznej finansowanych z budżetu Powiatu Bialskiego w formie wsparcia

1) prowadzenie specjalistycznego poradnictwa dla rodzin będących w sytuacji kryzysowej oraz dofinansowanie ośrodka interwencji kryzysowej dla rodzin, w których występuje przemoc w rodzinie i inne sytuacje kryzysowe. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi - 18.000,00 zł.,

Szczegóły

UWAGA NOWE WZORY OFERT I SPRAWOZDAŃ DZ. U. z 2016r. poz. 1300

Nowy Wzór oferty 2016 - WERSJA DO EDYCJIWyniki otwartego konkursu ofert w zakresie pomocy społecznej oraz wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej

Zarząd Powiatu w Białej Podlaskiej dokonał wyboru ofert na realizację w 2017 roku zadań publicznych w zakresie pomocy społecznej oraz wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej
Uchwała Zarządu

W sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację w 2017 roku zadań publicznych w zakresie pomocy społecznej oraz wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej, finansowanych z budżetu Powiatu Bialskiego

ZARZĄD POWIATU W BIAŁEJ PODLASKIEJ

działając na podstawie art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 239 z późn. zm.)

OGŁASZA

otwarty konkurs ofert na realizację w roku 2017 z zadań publicznych w zakresie pomocy społecznej oraz wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej finansowanych z budżetu Powiatu Bialskiego

Na realizację w 2017 roku zadań z zakresu pomocy społecznej oraz wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej wynikających z projektu budżetu Powiatu:

1. Rodzaj zadań i wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadań w formie wsparcia:
a) prowadzenie specjalistycznego poradnictwa dla rodzin będących w sytuacji kryzysowej oraz dofinansowanie ośrodka interwencji kryzysowej dla rodzin, w których występuje upośledzenie umysłowe. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi – 8.000,00 zł.,
b) prowadzenie specjalistycznego poradnictwa dla rodzin będących w sytuacji kryzysowej oraz dofinansowanie ośrodka interwencji kryzysowej dla rodzin, w których występuje alkoholizm. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi - 10.000,00 zł.,
c) prowadzenie specjalistycznego poradnictwa dla rodzin będących w sytuacji kryzysowej oraz dofinansowanie ośrodka interwencji kryzysowej dla rodzin, w których występuje przemoc w rodzinie i inne sytuacje kryzysowe. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi - 18.000,00 zł.,

2. Rodzaj zadań i wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadań w formie powierzenia w roku 2017 prowadzenie placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego wraz z prowadzeniem mieszkania chronionego. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi – 526.000,00 zł.
a) Wysokość środków publicznych przeznaczonych na prowadzenie placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego wynosi – 520.000,00 zł.,
b) Wysokość środków publicznych przeznaczonych na prowadzenie mieszkania chronionego utworzonego przy Domu Rodzinnym Nr 1 w Bohukałach wynosi - 6.000,00 zł.,

Szczegóły

UWAGA NOWE WZORY OFERT I SPRAWOZDAŃ DZ. U. z 2016r. poz. 1300

Nowy Wzór oferty 2016 - WERSJA DO EDYCJI
DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

21 listopada to Dzień Pracownika Socjalnego i jest ustawowym świętem wszystkich pracowników służb społecznych, z tej okazji zorganizowano uroczyste spotkanie kadry pomocy społecznej z Powiatu Bialskiego. Udział wzięli Mariusz Filipiuk - Starosta Bialski, Tomasz Andrejuk - Przewodniczący Komisji Spraw Społecznych, Halina Mincewicz - Dyrektor PCPR, Dyrektorzy i pracownicy Domów Pomocy Społecznej, Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Rodzinnych Domów Dziecka, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Powiatowego Ośrodka Wsparcia i Organizacji Pozarządowych działających na terenie powiatu. Starosta Bialski w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim pracownikom pomocy społecznej z terenu powiatu za codzienny trud w pracy na rzecz drugiego człowieka Wręczono przedstawicielom jednostek symboliczne podziękowania i kwiaty. Spotkanie zakończono uroczystym wspólnym obiadem.


Zdjęcia z uroczystości

Dzień Pracownika Socjalnego 2016 Dzień Pracownika Socjalnego 2016 Dzień Pracownika Socjalnego 2016 Dzień Pracownika Socjalnego 2016 Dzień Pracownika Socjalnego 2016 Dzień Pracownika Socjalnego 2016 Dzień Pracownika Socjalnego 2016 Dzień Pracownika Socjalnego 2016 Dzień Pracownika Socjalnego 2016FESTYN PROFILAKTYCZNO REKREACYJNY 2016

W związku z realizacją programu p.n. „Wyloguj się z przemocy – zaloguj w pewność siebie” odbył się 24 września 2016 festyn profilaktyczno rekreacyjny w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy

Relacja video z festynu: https://www.youtube.com/watch?v=qFB1rrr2-W4

Zdjęcia z festynu profilaktyczno rekreacyjnego 2016

Festyn 2016 Festyn 2016 Festyn 2016 Festyn 2016 Festyn 2016 Festyn 2016 Festyn 2016 Festyn 2016 Festyn 2016 Festyn 2016 Festyn 2016 Festyn 2016 Festyn 2016 Festyn 2016FESTYN PROFILAKTYCZNO REKREACYJNY

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Festyn profilaktyczno rekreacyjny 2016

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!


POSZUKUJEMY RODZINY

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej poszukuje rodziny do prowadzenia Rodzinnego Domu Dziecka w Bohukałach z koniecznością zamieszkania w w/w Domu.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z Centrum osobiście lub telefonicznie pod numerem 83 343 70 66.
Osoba do kontaktu - Bożena Przybylska - kierownik działu opieki nad dzieckiem i rodziną


Wyloguj się z przemocy – zaloguj w pewność siebie

W związku z realizacją programu p.n. „Wyloguj się z przemocy – zaloguj w pewność siebie” w okresie od sierpnia do listopada odbędą się dyżury specjalistów w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej.

Wszystkich zainteresowanych poradą z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie zapraszamy na spotkanie w siedzibie PCPR, ul. Brzeska 41, pokój 338, Biała Podlaska w poniższych terminach:

DATA GODZINA SPECJALISTA
22.08.2016, godz. 15.30 – 18.30 Pracownik socjalny, pedagog
05.09.2016, godz. 15.30 – 18.30 Doradca rodzinny, koordynator rodzinnej pieczy zastępczej
19.09.2016, godz. 15.30 – 18.30 Pracownik socjalny, koordynator rodzinnej pieczy zastępczej
03.10.2016, godz. 15.30 – 18.30 Doradca rodzinny, pedagog
17.10.2016, godz. 15.30 – 18.30 Koordynator rodzinnej pieczy zastępczej, pracownik socjalny
07.11.2016, godz. 15.30 – 18.30 Doradca rodzinny, pedagog


15 lecie Domu Rodzinnego w Żabcach połączone z Dniem Rodzicielstwa Zastępczego

W dniu 30 maja 2016 r. na terenie Domu Rodzinnego w Żabcach odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego połączony z obchodami 15 - lecia funkcjonowania w/w Domu, prowadzonego przez Państwa Edytę i Jarosława Wojtasińskich.

Rodziny miały okazję do spotkania, miłego spędzenia czasu, wymiany doświadczeń. Dzieci miały zapewnione mnóstwo atrakcji, min. zjeżdżalnie dmuchane, kule wodne, pokazy policyjne i strażackie, wata cukrowa, lody, słodycze, grill, itp.


Zdjęcia z imprezy

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2016 Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2016 Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2016 Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2016 Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2016 Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2016 Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2016 Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2016 Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2016 Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2016 Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2016 Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2016
Zaproszenie na 15 lecie Domu Rodzinnego w Żabcach połączone z Dniem Rodzicielstwa Zastępczego
POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W BIAŁEJ PODLASKIEJ -ORGANIZATOR RODZINNEJ PIECZY ZASTĘPCZEJ POSZUKUJE KANDYDATÓW DO PEŁNIENIA FUNCJI RODZINY ZASTEPCZEJ

Pełnienie funkcji rodziny zastępczej może być powierzone osobom, które:
- dają rękojmię należytego sprawowania pieczy zastępczej,
- nie są i nie były pozbawione władzy rodzicielskiej, oraz władza nie jest im ograniczona ani zawieszona,
- wypełniają obowiązek alimentacyjny, jeżeli taki posiadają,
- nie są ograniczone w zdolności do czynności prawnych,
- przebywają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
- zapewniają odpowiednie warunki bytowe i mieszkaniowe umożliwiające dziecku zaspokajanie jego indywidualnych potrzeb
- nie były skazane prawomocnym wyrokiem za przestępstwo z winy umyślnej, lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Kandydaci na opiekunów zastępczych, po uzyskaniu wstępnej kwalifikacji organizatora rodzinnej pieczy zastępczej pod względem spełniania w/w warunków kierowani są na szkolenie, zgodnie z programem zatwierdzonym przez ministra właściwego do spraw rodziny. Szkolenie dla kandydatów na rodziny zastępcze jest bezpłatne dla mieszkańców Powiatu Bialskiego.

ZAPRASZAMY

na szkolenie małżeństwa i osoby niepozostające w związku małżeńskim, pragnące stworzyć dzieciom rodzinę oraz bezpieczny i szczęśliwy dom, które:
- chciałyby zaopiekować się dziećmi,
- są odpowiedzialne,
- są gotowe poświęcić dzieciom swój czas,
- nie boją się wyzwań.

Wszelkich informacji dla osób, które chciałyby utworzyć rodzinę zastępczą udzielają pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej, ul. Brzeska 41, III piętro, pokój 337, 338, tel. 83 343-70-66, 83 343-29-82, pcprbp@wp.pl
Opublikowano wnioski do pobrania na Moduł I

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej informuje, że opublikowano wnioski do tegorocznej edycji programu „Aktywny Samorząd” Moduł I

Wniosek moduł I - Rok 2016

Szczegóły, dotyczące realizacji programu znajdują się na stronie PCPR pod adresem: http://www.pcpr.powiatbialski.pl/?id=aktywny-samorzadKierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów „Program wyrównywania różnic między regionami III” w 2016 r.

Obszary programu, które będą realizowane w 2016 r.:
1. obszar B – likwidacja barier w urzędach, placówkach edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania;
2. obszar C – tworzenie spółdzielni socjalnych osób prawnych;
3. obszar D – likwidacja barier transportowych;
4. obszar E – dofinansowanie wymaganego wkładu własnego w projektach dotyczących aktywizacji i/lub integracji osób niepełnosprawnych;
5. obszar F – tworzenie warsztatów terapii zajęciowej;
6. obszar G – skierowanie do powiatów poza algorytmem dodatkowych środków na finansowanie zadań ustawowych dotyczących rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Szczegóły, dotyczące realizacji programu znajdują się na stronie PCPR pod adresem: http://www.pcpr.powiatbialski.pl/?id=pwrmr


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej informuje, że rozpoczął się nabór wniosków do tegorocznej edycji programu „Aktywny Samorząd”

OBSZARY WSPARCIA REALIZOWANE W 2016 ROKU:

Moduł I
1. Obszar A Zadanie 1 - pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu,
2. Obszar A Zadanie 2 - pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B,
3. Obszar B Zadanie 1 - pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania,
4. Obszar B Zadanie 2 - dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego i oprogramowania,
5. Obszar C Zadanie 2 - pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
6. Obszar C Zadanie 3 - pomoc w zakupie protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne, tj. protezy co najmniej na III poziomie jakości,
7. Obszar C Zadanie 4 - pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanej protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne (co najmniej na III poziomie jakości),
8. Obszar D – pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej

Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia poprzez dofinansowanie kosztów edukacji w szkole policealnej, kolegium lub w szkole wyższej (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie)

Szczegóły, dotyczące realizacji programu znajdują się na stronie PCPR pod adresem: http://www.pcpr.powiatbialski.pl/?id=aktywny-samorzad


Wyniki otwartego konkursu ofert w zakresie pomocy społecznej oraz wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej

Zarząd Powiatu w Białej Podlaskiej dokonał wyboru ofert na realizację w 2016 roku zadań publicznych w zakresie pomocy społecznej oraz wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej
Uchwała Zarządu

W sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację w 2016 roku zadań publicznych w zakresie pomocy społecznej oraz wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej, finansowanych z budżetu Powiatu Bialskiego

ZARZĄD POWIATU W BIAŁEJ PODLASKIEJ

działając na podstawie art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2014 r. poz. 1118 z późn. zm.)

OGŁASZA

otwarty konkurs ofert na realizację w roku 2016 z zadań publicznych w zakresie pomocy społecznej oraz wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej finansowanych z budżetu Powiatu Bialskiego

Na realizację w 2016 roku zadań z zakresu pomocy społecznej oraz wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej wynikających z projektu budżetu Powiatu:

1. Rodzaj zadań i wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadań w formie wsparcia:
a) prowadzenie specjalistycznego poradnictwa oraz dofinansowanie ośrodka interwencji kryzysowej dla rodzin, w których występuje upośledzenie umysłowe. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi – 8.000,00 zł.,
b) prowadzenie specjalistycznego poradnictwa oraz dofinansowanie ośrodka interwencji kryzysowej dla rodzin, w których występuje alkoholizm. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi - 8.000,00 zł.,
c) prowadzenie specjalistycznego poradnictwa oraz dofinansowanie ośrodka interwencji kryzysowej dla rodzin, w których występuje przemoc w rodzinie i inne sytuacje kryzysowe. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi - 16.000,00 zł.,

2. Rodzaj zadań i wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadań w formie powierzenia w roku 2016 prowadzenie placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego wraz z prowadzeniem mieszkania chronionego. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi – 506.000,00 zł.
a) Wysokość środków publicznych przeznaczonych na prowadzenie placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego wynosi – 500.000,00 zł.,
b) Wysokość środków publicznych przeznaczonych na prowadzenie mieszkania chronionego wynosi - 6.000,00 zł.,

Szczegóły
Nowy Wzór oferty/umów/sprawozdań dla organizacji pozarządowych
Nowy Wzór oferty/umów/sprawozdań dla organizacji pozarządowych - WERSJA DO EDYCJIUWAGA STUDENCI !!!

Studenci posiadający orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym lub umiarkowanym zainteresowani uzyskaniem dofinansowania nauki na poziomie wyższym w ramach Programu „Aktywny Samorząd” Moduł II mogą składać wnioski w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej

NOWY TERMINY SKŁADANIA WNIOSKÓW

TERMIN 10.10.2015 - SEMESTR ZIMOWY 2015/2016 - wypłata do 31-01-2016


Dodatkowe informacje można uzyskać również pod numerem telefonu: 83 342 36 99


Informacja w sprawie Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej w nawiązaniu do Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na lata 2014 - 2020 w załączeniu przedkłada dane teleadresowe podmiotów realizujących oddziaływania korekcyjno-edukacyjne wobec osób stosujących przemoc w rodzinie oraz zakres w/w oddziaływań

Program korekcyjno edukacyjny dla sprawców przemocy pt.: „ Przestań być wrogiem , a zostań przyjacielem”.

1. Podmiot realizujący - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej, ul. Brzeska 41, 21-500 Biała Podlaska, Tel. (83) 343-29-82, 343-70-66, e-mail pcprbp@wp.pl

2. Zakres oddziaływań programu. Programem obejmowane są osoby przebywające w zakładzie karnym lub osoby ze środowiska posiadające wyroki skazujące za stosowanie przemocy domowej lub z wszczętą procedurą Niebieskiej Karty. Program obejmuje następujące zagadnienia: - Społeczno – kulturowe źródła i okoliczności towarzyszące przemocy domowej. - Dzieci, przemoc i wychowanie. - Przemoc seksualna. - Promocja pozytywnych standardów i wartości. - Stres i radzenie sobie z nim. - Komunikacja interpersonalna. - Alkohol i patologia życia codziennego. - Tolerancja i szacunek wobec osób starszych i niepełnosprawnych. - Planowanie i rozwijanie samokontroli. - Problemy władzy i kontroli w relacjach międzyludzkich.Konferencja podsumowująca realizację projektu systemowego pn. „Uwierz w siebie – dokonaj metamorfozy”

02 czerwca 2015 roku Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej zorganizowało konferencję podsumowującą projekt systemowy pn. „Uwierz w siebie – dokonaj metamorfozy”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt był realizowany od 2008 roku, wsparciem łącznie zostało objętych 713 klientów i klientek PCPR – wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo – wychowawczych, osób niepełnosprawnych oraz rodziców naturalnych dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej. Głównym celem projektu była aktywizacja społeczno – zawodowa osób w wieku aktywności zawodowej zagrożonych wykluczeniem społecznym. Dzięki działaniom projektowym wiele osób miało możliwość podnieść lub uzupełnić swoje kwalifikacje zawodowe, kompetencje społeczne, podnieść poczucie własnej wartości, skorzystać z dofinansowania do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego lub do rehabilitacji.

W konferencji uczestniczyli m.in.: Pan Starosta Bialski Tadeusz Łazowski, przedstawiciele: Zarządu Powiatu, Komisji Spraw Społecznych, Rady Powiatu, Delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Wydziału Spraw Społecznych przedstawiciele szkół powiatowych, wójtowie, kierownicy ośrodków pomocy społecznej, placówek opiekuńczo – wychowawczych.

Podczas spotkania zostały przedstawione rezultaty projektu, przybliżono Nową Perspektywę finansowania na lata 2014 – 2020 w zakresie włączenia społecznego oraz infrastruktury społecznej, podzielono się dobrymi praktykami związanymi z korzystaniem z projektów unijnych. Konferencja zakończyła się wręczeniem podziękowań dla instytucji, które bezinteresownie wspierały działania podejmowane w projekcie przez PCPR. Podziękowanie takie dostali: Tadeusz Łazowski Starosta Bialski, Jan Bajkowski Wicestarosta Bialski, Wojewódzki Urząd Pracy Filia w Białej Podlaskiej, Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej, Państwowa Staż Pożarna w Białej Podlaskiej, Akademia Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej, Medyczne Studium zawodowe w Białej Podlaskiej, Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Komarnie oraz Dom Pomocy Społecznej w Kozuli.


Zdjęcia z konferencji

Konferencja 2015 Konferencja 2015 Konferencja 2015 Konferencja 2015 Konferencja 2015 Konferencja 2015 Konferencja 2015 Konferencja 2015 Konferencja 2015 Konferencja 2015 Konferencja 2015 Konferencja 2015 Konferencja 2015Festyn Rodzinny poświęcony Rodzicielstwu Zastępczemu połączony z obchodami Dnia Dziecka
Roskosz 30 maja 2015 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej już po raz 8 zorganizowało Festyn Rodzinny poświęcony idei rodzicielstwa zastępczego, połączony z obchodami Dnia Dziecka. Od 2012 roku wydarzenie to odbywa się w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy. Impreza jest organizowana w ramach projektu systemowego „Uwierz w siebie – dokonaj metamorfozy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania przybyłych gości przez Panią Halinę Mincewicz Dyrektora PCPR. Pani Dyrektor podziękowała rodzinom zastępczym oraz placówkom opiekuńczo – wychowawczym typu rodzinnego za serce i zaangażowanie, jakie wkładają w opiekę i wychowanie dzieci, które dotknięte przez los nie mogą dorastać w rodzinach biologicznych. Następnie głos zabrał Pan Tadeusz Łazowski Starosta Bialski, który również podziękował rodzinom za pracę na rzecz dzieci oraz PCPR za organizację Festynu oraz innych akcji wspierających rodzicielstwo zastępcze. Pan Starosta powiedział także, że Powiat Bialski został wyróżniony jako jeden z 9 na ponad 200 zgłoszonych powiatów przez Kongres Rodzicielstwa Zastępczego, który rozwija i wspiera rodzinną opiekę zastępczą.

Po części oficjalnej rozpoczęły się zabawy, konkursy i pokazy dla dzieci. Wiele radości dostarczył Klaun, który animował dzieci młodsze jak i starsze do wspólnej zabawy. Dla tych, którzy nie chcieli bawić się wspólnie z Klaunem była karuzela, „dmuchańce”, kule wodne, konkursy sportowe, konkursy plastyczne. Festyn uświetnił pokaz capoeiry, który zaprezentowała grupa z AWF.

Wielką atrakcją była możliwość obejrzenia wozu policyjnego oraz strażackiego. Dzieci mogły włączyć syreny, przymierzyć kaski strażackie lub czapki policyjne. Najwięcej jednak radości przyniosła kąpiel w pianie, a następnie „deszcz” z armatki wodnej, które przygotowała Staż Pożarna. Na koniec festynu każde dziecko dostało drobne upominki w postaci zabawek.

W ramach poczęstunku każdy z uczestników Festynu miał zapewnioną zupę pomidorową, pieczone udka z kurczaka, kiełbaski i kaszankę z grilla, pączki i drożdżówki, lody, watę cukrową i popcorn, kawę, herbatę i zimne napoje.

Nieocenioną, bezinteresowną pomoc w przebieg festynu włożyli studenci z Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej oraz z Medycznego Studium Zawodowego w Białej Podlaskiej. Prowadzili oni zabawy dla dzieci, konkurencje sportowe, malowanie twarzy.

W spotkaniu uczestniczyło łącznie około 200 osób, tj. wychowanków, opiekunów środowiska pieczy zastępczej.


Zdjęcia z festynu

Festyn 2015 Festyn 2015 Festyn 2015 Festyn 2015 Festyn 2015 Festyn 2015 Festyn 2015 Festyn 2015 Festyn 2015 Festyn 2015 Festyn 2015 Festyn 2015 Festyn 2015 Festyn 2015 Festyn 2015 Festyn 2015 Festyn 2015 Festyn 2015 Festyn 2015 Festyn 2015
FESTYN RODZINNY PROMUJĄCY RODZICIELSTWO ZASTEPCZE

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Festyn promujacy rodziceilstwo zastepcze 2015

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!KONFERENCJA PODSUMOWUJĄCA REALIZACJĘ PROJEKTU W LATACH 2007-2015

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Konferencja podsumuwójąca realizację projektu w latach 2007-2015

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej informuje, że rozpoczął się nabór wniosków do tegorocznej edycji programu „Aktywny Samorząd”

Trwa on do 30-08-2015


OBSZARY DZIAŁAN
Obszar A - Zadanie 2 - pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B
Obszar B - Zadanie 2 - dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego i oprogramowania
Obszar C - Zadanie 2 - pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym
Obszar C - Zadanie 3 - pomoc w zakupie protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiazaania techniczne
Obszar C - Zadanie 4 - pomoc w utrzymaniu sprawnosci posiadanej protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiazaania techniczne
Obszar D - pomoc w utrzymaniu aktywnosci zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej

Szczegóły, dotyczące realizacji programu znajdują się na stronie PCPR pod adresem: http://www.pcpr.powiatbialski.pl/?id=aktywny-samorzad


UWAGA STUDENCI !!!

Studenci posiadający orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym lub umiarkowanym zainteresowani uzyskaniem dofinansowania nauki na poziomie wyższym w ramach Programu „Aktywny Samorząd” Moduł II mogą składać wnioski w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej

TERMINY SKŁADANIA WNIOSKÓW

TERMIN 30.03.2015 - SEMESTR LETNI 2014/2015 - wypłata do 30-05-2015
TERMIN 30.09.2015 - SEMESTR ZIMOWY 2015/2016 - wypłata do 31-01-2016

Program Aktywny Samorząd - informacje na stronie PFRON - http://www.pfron.org.pl/pl/samorzady/1411,dok.html

Komplet dokumentów do pobrania:
1. Wniosek - modul II 2015 r.
2. Załącznik nr 1 - oświadczenie przetwarzanie danych
3. Załącznik nr 2 - zaświadczenie z uczelni
4. Załącznik nr 3 - oświadczenie o dochodach

Wniosek moduł II - student


Dodatkowe informacje można uzyskać również pod numerem telefonu: 83 342 36 99

SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE DLA ŚRODOWISKA PIECZY ZASTEPCZEJ W RAMACH DZIAŁAŃ ŚRODOWISKOWYCH 13.02.2015 r.

13 lutego 2015 w Sali Konferencyjnej Bialskiego Centrum Kultury w Białej podlaskiej odbyło się Spotkanie Mikołajkowe dla środowiska pieczy zastępczej w ramach zadania Działania o charakterze środowiskowym projektu systemowego „UWIERZ W SIEBIE – DOKONAJ METAMORFOZY”.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.00 powitaniem wszystkich przybyłych przez Dyrektor PCPR Panią Halinę Mincewicz oraz przez Starostę Bialskiego Pana Tadeusza Łazowskiego. Pani Dyrektor podziękowała opiekunom zastępczym za opiekę i miłość jaką otaczają swoich podopiecznych, natomiast an Starosta podkreślił jak dużym trudem jest opieka zastępcza i jak wiele dobrego wspólnymi siłami można zdziałać dla dzieci, które nie mogą wychowywać się w domu rodzinnym.

Wielką atrakcją dla dzieci były zabawy z animatorem – „Piratem”, w którego wcieliła się Pani, która sama tworzy rodzinę zastępczą. Z zaangażowaniem i wielką energią animowała zabawy integracyjne, wspólne tańce i konkurencje. Wiele radości przyniosło robienie z balonów zwierzątek, serduszek i mieczy. Każde dziecko mogło sobie wybrać wymarzonego stworka.

Najwięcej emocji przyniósł jednak Mikołaj, który wkroczył na salę z wielkim workiem prezentów. Dzieci otoczyły Mikołaja dookoła nie mogąc doczekać się upragnionej paczki. Kolejka po prezent ustawiła się błyskawicznie i obejmowała całą długość sali. Mikołaj z każdym dzieckiem rozmawiał, pytał o imię, wiek, wierszyk czy piosenkę. Każde dziecko było oczywiście grzeczne i dostało paczkę ze słodyczami.

Uczestnicy spotkania mieli zapewniony poczęstunek w postaci zupy pomidorowej, która przygotowała dla nas Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza w Komarnie, pizzy, ciast, ciasteczek, owoców, zimnych napoi, kawy i herbaty.

Spotkanie pozytywnie wpłynęło na integrację dzieci, które znajdują się w rodzinach zastępczych jak i w domach dziecka jak i ich opiekunów.

Łącznie w spotkaniu uczestniczyło ok. 150 osób.


Zdjecia z mikołajek 2015

Mikołajki 2015 Mikołajki 2015 Mikołajki 2015 Mikołajki 2015 Mikołajki 2015 Mikołajki 2015 Mikołajki 2015 Mikołajki 2015 Mikołajki 2015 Mikołajki 2015 Mikołajki 2015 Mikołajki 2015 Mikołajki 2015 Mikołajki 2015 Mikołajki 2015Wyniki otwartego konkursu ofert w zakresie pomocy społecznej

Zarząd Powiatu w Białej Podlaskiej dokonał wyboru ofert na realizację w 2015 roku zadań publicznych w zakresie pomocy społecznej
Uchwała Zarządu

W sprawie otwartego konkursu ofert na realizację w 2015 roku zadań publicznych w zakresie pomocy społecznej finansowanych z budżetu Powiatu Bialskiego

ZARZĄD POWIATU W BIAŁEJ PODLASKIEJ


działając na podstawie art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2014 r. poz. 1118 z późn. zm.)

OGŁASZA

otwarty konkurs ofert na realizację w roku 2015 z zadań publicznych w zakresie pomocy społecznej finansowanych z budżetu Powiatu Bialskiego

Na realizację w 2015 roku zadań z zakresu pomocy społecznej wynikających z projektu budżetu Powiatu:

1. Rodzaj zadań i wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadań w formie wsparcia:
a) prowadzenie specjalistycznego poradnictwa oraz dofinansowanie ośrodka interwencji kryzysowej dla rodzin, w których występuje upośledzenie umysłowe. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi – 8.000,00 zł.,
b) prowadzenie specjalistycznego poradnictwa oraz dofinansowanie ośrodka interwencji kryzysowej dla rodzin, w których występuje alkoholizm. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi - 8.000,00 zł.,
c) prowadzenie specjalistycznego poradnictwa oraz dofinansowanie ośrodka interwencji kryzysowej dla rodzin, w których występuje przemoc w rodzinie. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi - 16.000,00 zł.,

2. Rodzaj zadań i wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadań w formie powierzenia w roku 2015 prowadzenie placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego wraz z prowadzeniem mieszkania chronionego. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi – 496.000,00 zł.
Szczegóły
Nowy Wzór oferty/umów/sprawozdań dla organizacji pozarządowychNagrodzeni za długoletnią służbę

Za wzorowe wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej przyznawany jest Złoty Medal za długoletnią służbę. Odznaczeń dokonuje prezydenta RP Bronisław Komorowski. Takie wyróżnienie trafiło do starosty bialskiego Tadeusza Łazowskiego oraz Danuty Bołtowicz, starszego pracownika socjalnego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej.

Uroczyste wręczenie odbyło się 21 listopada w Pałacu Prezydenckim i związane było z uroczystością z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. W spotkaniu uczestniczyli minister w Kancelarii Prezydenta RP Irena Wóycicka, doradca prezydenta Joanna Staręga-Piasek, a także minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, parlamentarzyści i przedstawiciele organizacji rządowych oraz samorządowych.

W swym wystąpieniu prezydent RP dziękował za wszelkie zasługi, które czynią Polskę lepszą, bo za odznaczeniami stoją konkretni ludzie, którzy czynią dobro.Zdjecia z odznaczeń 2014

Zdjecia z odznaczeń 2014 Zdjecia z odznaczeń 2014
POMOC OSOBOM POKRZYWDZONYCH PRZESTĘPSTWEM

Pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem


Szczegóły, dotyczące realizacji programu znajdują się na stronie pod adresem: http://pokrzywdzeni.gov.pl/

Wykaz podmiotów świadczących pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem pod adresem: http://pokrzywdzeni.gov.pl/siec-pomocy/download,368,0.html
PRZEDŁUŻONY OKRES REALIZACJI PROJEKTU SYSTEMOWEGO

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białe Podlaskiej informuje, iż okres realizacji projektu systemowego p.n. Uwierz w siebie – dokonaj metamorfozy”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego został przedłużony do 31.05.2015 r. i jest skierowany do 127 klientów i klientek PCPR.


KARTA DUŻEJ RODZINY !!!

Informacja nt. programu "Karta Dużej Rodziny" - warunki prezystąpienia do programu, szczegółowe informacje.
SZCZEGÓŁY - KARTA DUŻEJ RODZINY


P R Z Y P O M I N A M Y

Kończy się nabór wniosków do tegorocznej edycji programu „Aktywny Samorząd”

Trwa on do 31-08-2014


Szczegóły, dotyczące realizacji programu znajdują się na stronie PCPR pod adresem: http://www.pcpr.powiatbialski.pl/?id=aktywny-samorzad

VI FESTYN RODZINNY Z OKAZJI DNIA DZIECKA I RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej 14 czerwca 2014 roku już po raz VI zorganizowało Festyn Rodzinny poświęcony rodzinie i dzieciom.

Impreza została zorganizowana ze środków Unii Europejskiej w ramach zadania Działania środowiskowe projektu systemowego pn. „ Uwierz w siebie – dokonaj metamorfozy”.

Festyn rozpoczął się od przemówienia i powitania gości przez Panią Halinę Mincewicz – Dyrektor PCPR. Następnie głos zabrał Pan Tadeusz Łazowski – Starosta Bialski. Zarówno Pani Dyrektor jak i Pan Starosta podkreślili rolę rodziny w okresie dzieciństwa, poczucie bezpieczeństwa i miłości. Szczególny tego wyraz ma miejsce w rodzinach zastępczych.

Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Do dyspozycji mieli dmuchańce, karuzelę, kule wodne. Do wspólnej zabawy zachęcał Klaun, który swoją pozytywną energią i radością zarażał wszystkich dookoła. Prowadził z dziećmi, zabawy taneczne, konkursy, tworzył tzw. „balonowe kreacje”.

Dużą atrakcją dla uczestników festynu była możliwość obejrzenia wnętrza wozu strażackiego oraz 2 radiowozów policyjnych – osobowego i busa.

Dużą pomoc otrzymaliśmy od studentów i ich opiekunów Medycznego Studium Zawodowego w Białej Podlaskiej oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Wolontariusze prowadzili konkursy plastyczne, gry i zabawy sportowe, malowanie twarzy.

Podczas zabawy dzieci opiekunowie zebrali się na spotkaniu z pracownikami PCPR tj. : z koordynatorami rodzinnej pieczy zastępczej, psychologiem oraz pedagogiem celem omówienia bieżących spraw i ewentualnych problemów.

W ramach poczęstunku każdy z uczestników Festynu miał zapewnioną zupę pomidorową, pieczone udka z kurczaka, kiełbaski i kaszankę z grilla, pączki i drożdżówki, lody, watę cukrową i popcorn, kawę, herbatę i zimne napoje.

Pomimo niepewnej pogody frekwencja dopisała – łącznie w imprezie wzięło udział ok. 250 osób, do wspólnej zabawy zostały zaproszone także dzieci z okolicznych miejscowości. Mamy nadzieję, iż dzień wspólnie spędzony na zabawie i wymianie doświadczeń na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestników i przyczyni się integracji wszystkich podopiecznych PCPR jak i środowiska lokalnego.


Zdjecia z festynu rodzinnego 2014

Ferstyn rodzinny 2014 Ferstyn rodzinny 2014 Ferstyn rodzinny 2014 Ferstyn rodzinny 2014 Ferstyn rodzinny 2014 Ferstyn rodzinny 2014 Ferstyn rodzinny 2014 Ferstyn rodzinny 2014 Ferstyn rodzinny 2014 Ferstyn rodzinny 2014 Ferstyn rodzinny 2014 Ferstyn rodzinny 2014 Ferstyn rodzinny 2014 Ferstyn rodzinny 2014 Ferstyn rodzinny 2014Życzenia z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego oraz organizowanego festynu składa Minister Pracy i Polityki Społecznej - Podsekretarz Stanu Elżbieta Seredyn

Ferstyn rodzinny 2014


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej informuje, że rozpoczął się nabór wniosków do tegorocznej edycji programu „Aktywny Samorząd”

Trwa on do 31-08-2014


Szczegóły, dotyczące realizacji programu znajdują się na stronie PCPR pod adresem: http://www.pcpr.powiatbialski.pl/?id=aktywny-samorzad


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej informuje, że w dniu 30 kwietnia 2014 roku upływa termin składania przez Powiat Bialski wniosków o dofinansowanie projektów w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami” , finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Szczegóły, dotyczące realizacji programu znajdują się na stronie PCPR pod adresem: http://www.pcpr.powiatbialski.pl/?id=pwrmr

UWAGA STUDENCI !!!

Studenci posiadający orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym lub umiarkowanym zainteresowani uzyskaniem dofinansowania nauki na poziomie wyższym w ramach Programu „Aktywny Samorząd” Moduł II, w I półroczu 2014 roku (semestr letni) mogą składać wnioski w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej do dnia 30.03.2014r.

TERMIN 30.03.2014

Program Aktywny Samorząd - informacje na stronie PFRON - http://www.pfron.org.pl/pl/samorzady/1411,dok.html

Komplet dokumentów do pobrania:
1. Wniosek - modul II 2014 r.
2. Załącznik nr 1 - oświadczenie o dochodach
3. Załącznik nr 2 - oświadczenie przetwarzanie danych
4. Załącznik nr 3 - zaświadczenie z uczelni

Wniosek moduł II - student

Puławskie Centrum Przedsiębiorczości ogłasza II nabór do udziału w projekcie "WENUS jest przedsiebiorcza"

Projekt "Wenus jest Przedsiębiorcza" współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VI "Rynek pracy otwarty dla wszystkich", Działanie 6.2. "Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia". Realizacja projektu odbywa się zgodnie z umową o dofinansowanie zawartą pomiędzy Fundacją „Puławskie Centrum Przedsiębiorczości” a Wojewódzkim Urzędem Pracy w Lublinie z dnia 01.08.2013r.

Celem głównym projektu jest podniesienie poziomu przedsiębiorczości i aktywności zawodowej 56 kobiet zamieszkałych na terenie powiatów województwa lubelskiego, w których stopa bezrobocia jest wyższa niż średnia stopa bezrobocia dla województwa lubelskiego.

Szczegóły na stronie http://fpcp.org.pl/wenus/index.php/projekcie

Wyniki otwartego konkursu ofert w zakresie pomocy społecznej

Zarząd Powiatu w Białej Podlaskiej dokonał wyboru ofert na realizację w 2014 roku zadań publicznych w zakresie pomocy społecznej
Uchwała Zarządu

W sprawie otwartego konkursu ofert na realizację w 2014 roku zadań publicznych w zakresie pomocy społecznej finansowanych z budżetu Powiatu Bialskiego

ZARZĄD POWIATU W BIAŁEJ PODLASKIEJ


działając na podstawie art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.)

OGŁASZA

otwarty konkurs ofert na realizację w roku 2014 z zadań publicznych w zakresie pomocy społecznej finansowanych z budżetu Powiatu Bialskiego

Na realizację w 2014 roku zadań z zakresu pomocy społecznej wynikających z projektu budżetu Powiatu:

1. Rodzaj zadań i wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadań w formie wsparcia:
a) prowadzenie specjalistycznego poradnictwa w miejscu zamieszkania rodzin, w których występuje przemoc. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi – 8.000,00 zł.,
b) prowadzenie specjalistycznego poradnictwa oraz dofinansowanie ośrodka interwencji kryzysowej dla rodzin, w których występuje alkoholizm. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi - 8.000,00 zł.,
c) prowadzenie specjalistycznego poradnictwa oraz dofinansowanie ośrodka interwencji kryzysowej dla rodzin, w których występuje przemoc w rodzinie. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi - 16.000,00 zł.,

2. Rodzaj zadań i wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadań w formie powierzenia w roku 2014 prowadzenie placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego wraz z prowadzeniem mieszkania chronionego. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi – 496.000,00 zł.
Szczegóły
Nowy Wzór oferty/umów/sprawozdań dla organizacji pozarządowych

OGŁOSZENIE o III przetargu na sprzedaż samochodu służbowego

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej informuje, iż posiada na sprzedaż samochód osobowy Honda Civic. Przetarg ustny odbędzie się dnia 4 września 2013r. Dodatkowe informacje w załączniku.
Ogłoszenie o przetargu Honda Civic


OGŁOSZENIE o II przetargu na sprzedaż samochodu służbowego

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej informuje, iż posiada na sprzedaż samochód osobowy Honda Civic. Przetarg ustny odbędzie się dnia 19 sierpnia 2013r. Dodatkowe informacje w załączniku.
Ogłoszenie o przetargu Honda Civic


Sprawozdanie z wyjazdu szkoleniowo – terapeutycznego dla uczestników projektu systemowego pn: Uwierz w siebie – dokonaj metamorfozy w ramach PAL wychowanków pieczy zastępczej

W okresie od 15 do 28 lipca 2013 roku 20 wychowanków pieczy zastępczej uczestniczyło w wyjeździe szkoleniowo – terapeutycznym w ramach PAL projektu systemowego pn.: Uwierz w siebie – dokonaj metamorfozy, które odbywało się w Okunince nad Jeziorem Białym.

Podczas wyjazdu zostały zrealizowane następujące zajęcia:
- Warsztaty rozwoju osobistego
- Warsztaty profilaktyczne w procesie przeciwdziałania uzależnieniom
- Kurs jak założyć własna formę - konsultant ślubny
- Warsztaty socjoterapeutyczne
Konsultacje indywidualne z psychologiem – każdy uczestnik odbył indywidualną konsultacje z psychologiem. Podczas rozmów głównie były poruszane tematy dotyczące relacji rodzinnych, radzenia sobie w sytuacjach stresowych, relacji interpersonalnych.

Oprócz zajęć szkoleniowo – terapeutycznych uczestniczyli brali udział w zajęciach integracyjno – rozrywkowych ( m.in. ognisko, karaoke, dyskoteka, park linowy, podchody, siatkówka, rowerki wodne, rajd rowerowy).

W ankietach oceniających cały pobyt szkoleniowo – terapeutyczny uczestnicy wysoko ocenili zarówno cześć merytoryczną jak i organizacyjną.


Zdjecia z wyjazdu szkoleniowo - terapeutycznego Okuninka 2013

Wyjazd szkoleniowo - terapeutycznego Okuninka 2013 Wyjazd szkoleniowo - terapeutycznego Okuninka 2013 Wyjazd szkoleniowo- terapeutycznego Okuninka 2013 Wyjazd szkoleniowo - terapeutycznego Okuninka 2013 Wyjazd szkoleniowo - terapeutycznego Okuninka 2013 Wyjazd szkoleniowo - terapeutycznego Okuninka 2013 Wyjazd szkoleniowo - terapeutycznego Okuninka 2013 Wyjazd szkoleniowo - terapeutycznego Okuninka 2013 Wyjazd szkoleniowo - terapeutycznego Okuninka 2013 Wyjazd szkoleniowo - terapeutycznego Okuninka 2013


OGŁOSZENIE o przetargu na sprzedaż samochodu służbowego

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej informuje, iż posiada na sprzedaż samochód osobowy Honda Civic. Przetarg ustny odbędzie się dnia 7 sierpnia 2013r. Dodatkowe informacje w załączniku.
Ogłoszenie o przetargu Honda Civic


Przetarg nieograniczony
Wyjazd szkoleniowo – terapeutyczny dla uczestników projektu systemowego pn.: Uwierz w siebie - dokonaj metamorfozy w ramach PAL wychowanków pieczy zastępczej
Ogłoszenie
SIWZ
Załączniki w formie edytowalnej
Wyjaśnienia do SIWZ
Wyniki przetargu


Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego


16 czerwca Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej zorganizowało Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Impreza została sfinansowana ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działań środowiskowych projektu systemowego pod nazwą „Uwierz w siebie – dokonaj metamorfozy”.
Festyn rozpoczęła Pani Halina Mincewicz – Dyrektor PCPR, która podkreśliła rolę opiekunów zastępczych, ich nakład pracy i poświęcenie, jakie codziennie wkładają w wychowywanie swoich milusińskich. Szczególne podziękowanie zostało złożone na ręce Państwa Ireny i Dariusza Sadowniczków, którzy 27 maja zostali odznaczeni przez Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi za pracę i zaangażowanie w prowadzeniu Rodzinnego Domu Dziecka.

Zarówno pogoda jak i frekwencja dopisała. Dzieci z okazji swojego święta miały zapewnione mnóstwo atrakcji, m.in.: dmuchana zjeżdżalnia, tor przeszkód, kula zorbing, wata cukrowa i popcorn. Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej udostępniła motocykle policyjne, które dzieciaki mogli oglądać i na chwilę zamienić się w policjantów. Wiele emocji dostarczył przyjazd wozu strażackiego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej. Dzieci mogły włączyć syreny, obejrzeć sprzęt strażacki i poprzymierzać specjalne stroje. W trakcie festynu trwały konkursy plastyczne i sportowe.

Dużą pomoc otrzymano ze strony wolontariuszy, którymi byli studenci AWF, Medycznego Studium Zawodowego i PSW w Białej Podlaskiej, którzy prowadzili gry i zabawy, zajęcia sportowe, malowanie twarzy, czuwali nad bezpieczeństwem maluchów. Każde dziecko otrzymało dyplom i nagrodę za aktywny udział w festynie rodzinnym.

W trakcie całego festynu każdy z uczestników mógł się poczęstować kiełbaską, karkówką, kaszanką, szaszłykiem z grilla, pyszną zupą pomidorową i bigosem, jak również zimnymi napojami, kawą, herbatą i ciastkami.

Łącznie w pikniku wzięło udział ok. 250 osób, do wspólnej zabawy zostały zaproszone także dzieci z okolicznych miejscowości. Mamy nadzieję, iż dzień wspólnie spędzony na zabawie i wymianie doświadczeń na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestników i przyczyni się integracji wszystkich podopiecznych PCPR jak i środowiska lokalnego.
FOTORELACJA Z FESTYNU

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 2013 Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 2013 Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 2013 Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 2013 Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 2013 Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 2013 Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 2013 Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 2013 Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 2013 Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 2013 Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 2013 Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 2013 Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 2013 Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 2013


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej informuje, że rozpoczął się nabór wniosków do tegorocznej edycji programu „Aktywny Samorząd”


Szczegóły, dotyczące realizacji programu znajdują się na stronie PCPR pod adresem: http://www.pcpr.powiatbialski.pl/?id=aktywny-samorzad


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej informuje, że w dniu 30 kwietnia 2013 roku upływa termin składania przez Powiat Bialski wniosków o dofinansowanie projektów w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami” , finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Szczegóły, dotyczące realizacji programu znajdują się na stronie PCPR pod adresem: http://www.pcpr.powiatbialski.pl/?id=pwrmr

OGŁOSZENIE o II przetargu na sprzedaż samochodu służbowego

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej informuje, iż posiada na sprzedaż samochód osobowy Daewoo Nubira. Przetarg ustny odbędzie się dnia 14 marca 2013r. Dodatkowe informacje w załączniku.
Ogłoszenie o przetargu

OGŁOSZENIE o przetargu na sprzedaż samochodu służbowego

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej informuje, iż posiada na sprzedaż samochód osobowy Daewoo Nubira. Przetarg ustny odbędzie się dnia 4 marca 2013r. Dodatkowe informacje w załączniku.
Ogłoszenie o przetargu

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej informuje, iż do przetargu nie przystąpił żeden oferent. Postępowanie zostanie powtórzone.

Rekrutacja osób niepełnosprawnych nieaktywnych zawodowo do projektu POKL

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej informuje, iż trwa rekrutacja osób niepełnosprawnych nieaktywnych zawodowo, z terenu powiatu bialskiego gotowych do powrotu na rynek pracy do projektu systemowego współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt pn. Uwierz w siebie – dokonaj metamorfozy ma na celu integrację zawodową i społeczną wychowanków pieczy zastępczej i osób niepełnosprawnych. W ramach projektu zostaną sfinansowane kursy i szkolenia zawodowe, spotkania z doradcą rodzinnym i psychologiem oraz doradztwo zawodowe.
Informacja

Wyniki otwartego konkursu ofert w zakresie pomocy społecznej

Zarząd Powiatu w Białej Podlaskiej dokonał wyboru ofert na realizację w 2013 roku zadań publicznych w zakresie pomocy społecznej
Uchwała Zarządu

W sprawie otwartego konkursu ofert na realizację w 2013 roku zadań publicznych w zakresie pomocy społecznej finansowanych z budżetu Powiatu Bialskiego

ZARZĄD POWIATU W BIAŁEJ PODLASKIEJ


działając na podstawie art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.)

OGŁASZA

otwarty konkurs ofert na realizację w roku 2013 z zadań publicznych w zakresie pomocy społecznej finansowanych z budżetu Powiatu Bialskiego

Na realizację w 2013 roku zadań z zakresu pomocy społecznej wynikających z projektu budżetu Powiatu:

1. Rodzaj zadań i wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadań w formie wsparcia:
a) prowadzenie specjalistycznego poradnictwa w miejscu zamieszkania rodzin, w których występuje przemoc. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi – 8.000,00 zł.,
b) prowadzenie specjalistycznego poradnictwa oraz dofinansowanie ośrodka interwencji kryzysowej dla rodzin, w których występuje upośledzenie umysłowe. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi - 8.000,00 zł.,
c) prowadzenie specjalistycznego poradnictwa oraz dofinansowanie ośrodka interwencji kryzysowej dla rodzin, w których występuje alkoholizm. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi - 8.000,00 zł.,
d) prowadzenie specjalistycznego poradnictwa oraz dofinansowanie ośrodka interwencji kryzysowej dla rodzin, w których występuje przemoc w rodzinie. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi - 8.000,00 zł.,

2. Rodzaj zadań i wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadań w formie powierzenia w roku 2013 prowadzenie placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego wraz z prowadzeniem mieszkania chronionego. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi – 494.000,00 zł.
Szczegóły
Nowy Wzór oferty/umów/sprawozdań dla organizacji pozarządowych

FESTYN PROFILAKTYCZNY PRZEMOC W RODZINIE - WOŁAJ O POMOC

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej w dniu 23 września 2012 r. zorganizowało festyn profilaktyczny pod hasłem „Przemoc w rodzinie – wołaj o pomoc”.
Tut. Centrum wzięło udział w konkursie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” – dzięki wygranemu konkursowi udało się zgromadzić środki finansowe na zorganizowanie festynu.
Impreza skierowana była do dzieci i młodzieży z wybranych szkół podstawowych i gimnazjalnych, zagrożonych lub dotkniętych przemocą, a także wychowanków pieczy zastępczej oraz innych osób, które dotyka problem przemocy.

Festyn rozpoczęła Pani Halina Mincewicz - Dyrektor PCPR , następnie głos zabrał Pan Tadeusz Łazowski - Starosta Bialski, który dokonał uroczystego otwarcia. Starosta Bialski podziękował zebranym i rodzinom które pełnią różne funkcje w zakresie pieczy zastępzxeh, za serce, zagazowanie i misję pełnioną na rzecz dzieci, które nie mogą wychowywać się we własnych rodzinach. Zwrócili również uwagę na profilaktykę przeciwdziałania przemocy w rodzinie podając informacje na temat instytucji, które służą pomocą w sytuacjach kryzysowych na terenie powiatu bialskiego. Dodatkowo podkreślili fakt, że najważniejszą rolę w profilaktyce odgrywa nie tylko dobra komunikacja ale przede wszystkim wzajemne zaufanie i szacunek między członkami rodziny.

W trakcie festynu w punkcie konsultacyjnym dyżurowali specjaliści: kuratorzy sądowi, psycholog oraz pedagog, którzy poza udzielaniem fachowej pomocy prowadzili kampanię informacyjną mającą na celu rozpowszechnienie i uzupełnienie wiedzy dot. skali zjawiska przemocy w lokalnej społeczności, rozdawano również ulotki zawierające podstawowe informacje na temat sposobów wczesnego reagowania oraz instytucji w których można uzyskać pomoc. Ponadto promowane były umiejętności animowania czasu wolnego w gronie rodzinnym jako istotnego elementu integrującego rodzinę.

Ważnym punktem programu było szkolenie dla rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka zorganizowane przez Stowarzyszenie „Jedno Serce” wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie oraz Fundacji „Dzieci Niczyje”. Szkolenie dot. tematyki przemocy w rodzinie spowodowanej głównie przez alkohol. Dodatkowo poruszona została sprawa tragedii jaka wydarzyła się w ostatnim czasie w rodzinie zastępczej, tj. zabójstwa dwójki dzieci. Na przykładzie tej rodziny zostały omówione aspekty prawne takich zachowań oraz konsekwencje braku reakcji w sytuacjach kryzysowych.

Z relacji dzieci wynika, iż największą frajdę sprawił im clown, który prowadził gry i zabawy, tańce malowanie twarzy. Dzięki wykonaniu zwierzątek z kolorowych baloników i rozdaniu ich, każde dziecko otrzymało sympatyczną i nietypową pamiątkę z festynu. Dużą pomoc otrzymaliśmy ze strony wolontariuszy, którymi byli studenci Medycznego Studium Zawodowego w Białej Podlaskiej, którzy prowadzili pokazy pierwszej pomocy, malowanie twarzy oraz zorganizowali konkursy plastyczne.

Podczas festynu dzieci korzystały z dmuchanej zjeżdżalni, częstowały się watą cukrową, popcornem. Organizatorzy zapewnili kiełbaskę z grilla, karkówkę, kaszankę, boczek, pyszną zupę grochową i bigos, jak również zimne napoje, kawę, herbatę, słodkie bułeczkami oraz ciastkami.

Łącznie w festynie wzięło udział ok. 120 osób. Mamy nadzieję, ż dzień wspólnie spędzony na wymianie doświadczeń połączony z zabawą przyczyni się do zwiększenia świadomości w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz wczesnego reagowania w sytuacjach kryzysowych.


FOTORELACJA Z FESTYNU

FESTYN PROFILAKTYCZNY PRZEMOC W RODZINIE - WOŁAJ O POMOC 2012 FESTYN PROFILAKTYCZNY PRZEMOC W RODZINIE - WOŁAJ O POMOC 2012 FESTYN PROFILAKTYCZNY PRZEMOC W RODZINIE - WOŁAJ O POMOC 2012 FESTYN PROFILAKTYCZNY PRZEMOC W RODZINIE - WOŁAJ O POMOC 2012 FESTYN PROFILAKTYCZNY PRZEMOC W RODZINIE - WOŁAJ O POMOC 2012 FESTYN PROFILAKTYCZNY PRZEMOC W RODZINIE - WOŁAJ O POMOC 2012 FESTYN PROFILAKTYCZNY PRZEMOC W RODZINIE - WOŁAJ O POMOC 2012 FESTYN PROFILAKTYCZNY PRZEMOC W RODZINIE - WOŁAJ O POMOC 2012 FESTYN PROFILAKTYCZNY PRZEMOC W RODZINIE - WOŁAJ O POMOC 2012 FESTYN PROFILAKTYCZNY PRZEMOC W RODZINIE - WOŁAJ O POMOC 2012 FESTYN PROFILAKTYCZNY PRZEMOC W RODZINIE - WOŁAJ O POMOC 2012 FESTYN PROFILAKTYCZNY PRZEMOC W RODZINIE - WOŁAJ O POMOC 2012 FESTYN PROFILAKTYCZNY PRZEMOC W RODZINIE - WOŁAJ O POMOC 2012 FESTYN PROFILAKTYCZNY PRZEMOC W RODZINIE - WOŁAJ O POMOC 2012


Przetarg nieograniczony
Organizacja Wyjazdu edukacyjno - integracyjnego dla wychowanków pieczy zastępczej i ich otoczenia - 41 osób
Ogłoszenie
SIWZ
Załączniki w formie edytowalnej
Wyjaśnienia do SIWZ
Wynik postępowania

AKTYWNY SAMORZĄD
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej informuje, że do dnia 30 września 2012 r. przyjmowane są wnioski na realizacje programu „Aktywny Samorząd”
Adresatami programu są osoby niepełnosprawne, posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne, będący mieszkańcami Powiatu Bialskiego.

W ramach programu realizowane są następujące obszary:
A - Pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu,
B1- pomoc w zakupie specjalistycznego sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem,
B2- pomoc w zakupie urządzeń lektorskich,
B3- pomoc w zakupie urządzeń brajlowskich,
B4- dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu komputerowego i oprogramowania lub urządzeń lektorskich lub brajlowskich,
C- pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
D- pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
E- pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kat. B,
F- pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej.


Szczegóły, dotyczące realizacji programu znajdują się na stronie Państwowego Funduszu rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pod adresem: www.pfron.org.pl/portal/pl/116/1411/Aktywny_samorzad

Wnioski na realizacje programu (wersja spakowana zawierajaca komplet dokumentów)
Komplet dokumentów - Aktywny samorząd - 2012

Dodatkowe informacje można uzyskać również pod numerem telefonu: 83 342 36 99

FESTYN PROFILAKTYCZNY PRZEMOC W RODZINIE - WOŁAJ O POMOC

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Przemoc w rodzinie - wołaj o pomoc 2012
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej uprzejmie informuje, iż od września do grudnia br. realizuje projekt ogłoszony przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie”. Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży z wybranych szkół o profilu podstawowym i gimnazjalnym oraz zagrożonych lub dotkniętych przemocą ich rodzin, a także wychowanków pieczy zastępczej.
W ramach projektu PCPR podejmuje szereg różnorodnych działań .m.in. organizuje festyn profilaktyczny, pod hasłem „Przemoc w rodzinie – wołaj o pomoc”, który odbędzie się 23 września 2012r. w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy w godzinach od 10.00 do 15.00. W trakcie festynu będzie prowadzona kampania informacyjna mająca na celu rozpowszechnienie w lokalnej społeczności i uzupełnienie wiedzy dot. skali zjawiska przemocy. Ponadto promowanie umiejętności animowania czasu wolnego w gronie rodzinnym jako elementu mającego istotny wpływ na integrację rodziny. Naszym celem jest dotarcie do jak największej grupy odbiorców.
Podczas festynu przewidziano dyżury punktu konsultacyjnego, pokaz pierwszej pomocy, zabawy z clownem, malowanie twarzy, zjeżdżalnia dla dzieci, stoiska gastronomiczne. W ramach punktu konsultacyjnego będą dyżurowali specjaliści: prawnik, pracownik socjalny, psycholog, pedagog, funkcjonariusz policji oraz kurator rodzinny. Dla wszystkich uczestników przewidziano poczęstunek: kiełbaski z grilla, watę cukrową, popcorn, pączki, słodkie bułeczki i napoje.

Serdecznie zapraszamy!


ULOTKA STOP PRZEMOCY
Przemoc w rodzinie - wołaj o pomoc 2012


Przetarg nieograniczony
Organizacja Turnusu rehabilitacyjno - szkoleniowego dla uczestników projektu pn.: Uwierz w siebie - dokonaj metamorfozy w ramach PAL. - 30 osób niepałnosprawnych
Ogłoszenie
SIWZ
Załączniki w formie edytowalnej
Wynik postępowania

Przetarg nieograniczony
Organizacja Wyjazdu edukacyjno - integracyjnego dla wychowanków pieczy zastępczej i ich otoczenia - 41 osób
Ogłoszenie
SIWZ
Załączniki w formie edytowalnej
Wynik postępowania - uniewaznienie przetargu

Przetarg nieograniczony
Organizacja Turnusu rehabilitacyjno - szkoleniowego dla uczestników projektu pn.: Uwierz w siebie - dokonaj metamorfozy. 14 osób niepałnosprawnych
Ogłoszenie
SIWZ
Załączniki w formie edytowalnej
Wynik postępowania

Przetarg nieograniczony
Organizacja Turnusu rehabilitacyjno - szkoleniowego dla uczestników projektu pn.: Uwierz w siebie - dokonaj metamorfozy w ramach PAL. - 30 osób niepałnosprawnych
Ogłoszenie
SIWZ
Załączniki w formie edytowalnej
Wynik postępowania - unieważnienie przetargu

Przetarg nieograniczony
Organizacja Wyjazdu edukacyjno - integracyjnego dla uczestników projektu systemowego pn.: Uwierz w siebie - dokonaj metamorfozy w ramach PAL wychowanków pieczy zastępczej - 20 osób
Ogłoszenie
SIWZ
Załączniki w formie edytowalnej
Wyjaśnienia do SIWZ
Wynik postępowania

Przetarg nieograniczony
Organizacja Wyjazdu szkoleniowo - integracyjnego dla uczestników projektu systemowego pn.: Uwierz w siebie - dokonaj metamorfozy w ramach PAL wychowanków pieczy zastępczej - 20 osób
Ogłoszenie
SIWZ
Załączniki w formie edytowalnej
Wyjaśnienia do SIWZ
Wyjaśnienia do SIWZ cd.
Wynik postępowania

Przetarg nieograniczony
Organizacja Wyjazdu edukacyjno - integracyjnego dla wychowanków pieczy zastępczej i ich otoczenia - 41 osób
Ogłoszenie
SIWZ
Załączniki w formie edytowalnej
Wynik postępowania - uniewaznienie przetargu

FESTYN RODZINNY PROMUJĄCY RODZICIELSTWO ZASTEPCZE

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

02 czerwca zorganizowaliśmy Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Impreza została sfinansowana ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działań środowiskowych projektu systemowego pod nazwą „Uwierz w siebie – dokonaj metamorfozy”.

Festyn rozpoczęła Pani Halina Mincewicz – dyrektor PCPR, następnie w imieniu Starosty Bialskiego Pana Tadeusza Łazowskiego głos zabrała Pani Marzenna Andrzejuk – członek Zarządu Powiatu. Każdy z przemawiających podkreślał rolę opiekunów zastępczych, ich nakład pracy i poświęcenie, jakie codziennie wkładają w wychowywanie swoich milusińskich. W spotkaniu uczestniczył także Pan Stefan Klimiuk Skarbnik Powiatu. Szczególne podziękowanie zostało złożone na ręce Państwa Edyty i Jarosława Wojtasińskich, którzy 15 maja zostali odznaczeni przez Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi za pracę, jaką wkładają w prowadzenie Domu Rodzinnego w Żabcach.

Pomimo niepewnej pogody frekwencja dopisała. Nasze pociechy z okazji swojego święta miały zapewnione mnóstwo atrakcji, m.in.: dmuchana zjeżdżalnia, tor przeszkód, kule na wodę, kula zorbing, wata cukrowa i popcorn. Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej udostępniła radiowóz, który dzieciaki mogli oglądać i na chwilę zamienić się w policjantów. Następnie mogliśmy oglądać pokaz tresury psa policyjnego. Wiele emocji dostarczył przyjazd wozu strażackiego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej i Ochotniczej Straży Pożarnej z Hruda. Dzieci mogły włączyć syreny, obejrzeć sprzęt strażacki i poprzymierzać specjalne stroje. W trakcie festynu trwały konkursy plastyczne i sportowe oraz miał miejsce występ artystyczny zespołu „Jedno Serce”, który zaprezentował własną aranżację muzyczną i choreograficzną znanych piosenek. Dużą pomoc otrzymaliśmy ze strony wolontariuszy, którymi byli studenci AWF i Medycznego Studium Zawodowego w Białej Podlaskiej, którzy prowadzili gry i zabawy, zajęcia sportowe, malowanie twarzy, czuwali nad bezpieczeństwem maluchów. Każde dziecko otrzymało dyplom i nagrodę za aktywny udział w festynie rodzinnym.

Ważnym punktem programu było włączenie się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Rodzice zastępczy pozytywnie zakręceni”. Na znak solidarności z opiekunami zastępczymi z całej Polski o godzinie 12.00 wszyscy dmuchali kolorowe wiatraczki. Symbolicznie wszyscy ustawili się w wielkie serce, przypominając, że wspólnie tworzymy jedno serce połączone nicią przyjaźni i bezinteresownej miłości. Największą uwagę przykuwał największy i własnoręcznie wykonany wiatraczek Pani Dyrektor PCPR.

W trakcie całego festynu każdy z uczestników mógł się poczęstować kiełbaską, karkówką, kaszanką, szaszłykiem z grilla, pyszną zupą pomidorową i bigosem, jak również zimnymi napojami, kawą, herbatą i ciastkami.

Szczególne podziękowania przekazujemy Panu Mariuszowi Maksymiukowi z Radiabiper za bezinteresowną pomoc. Pan Mariusz uświetniał i animował imprezę, a swoim humorem i energią zarażał zarówno dzieci jak i dorosłych.

Łącznie w pikniku wzięło udział ok. 250 osób, do wspólnej zabawy zostały zaproszone także dzieci z okolicznych miejscowości. Mamy nadzieję, iż dzień wspólnie spędzony na zabawie i wymianie doświadczeń na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestników i przyczyni się integracji wszystkich naszych podopiecznych jak i środowiska lokalnego.

FOTORELACJA Z FESTYNU

Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012 Festyn Rodzicielstwa Zastępczego 2012


APEL O POMOC DLA OSIEROCONYCH DZIECI Z POŁOSEK

Szanowni Państwo

Tragedia, która niedawno wydarzyła się w Połoskach poruszyła wiele ludzkich serc. Napływające wyrazy współczucia i dobre słowa, z którymi spotykają się po śmierci rodziców osierocone dzieci, dają nadzieję na przezwyciężenie trudnej sytuacji. Nie mniej jednak to za mało, by stworzyć dla nich prawdziwy dom, w którym mogłyby czuć się bezpiecznie.

Dnia 24 stycznia 2012r. we wsi Połoski, gmina Piszczac doszło do tragicznego zdarzenia, mianowicie Mariusz M. postrzelił śmiertelnie żonę, a następnie siebie. Osierocone dzieci - Piotr 2 lata, Jakub 4, Klaudia 6, Dominika 15, Kamil 17, Aneta 20, trafiły do Domu Dziecka w Komarnie.

Dzieci zostały objęte pomocą psychologa oraz wychowawców, którzy z zaangażowaniem pomagają im przetrwać trudne chwile.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej wspiera potrzebujące rodziny licząc również na pomoc innych ludzi. Zarówno Zarząd Powiatu, Dyrektor Domu Dziecka w Komarnie jak i Wójt Gminy Piszczac, szkoły, media, organizacje pozarządowe, instytucje i osoby prywatne włączają się w pomoc dla w/w dzieci w celu pozyskania niezbędnych środków bądź darów. Osobiście losem dzieci zainteresowany jest JE ks. Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski.

Obecnie najstarsza z rodzeństwa Aneta przebywa u babci. Jak ustaliły służby społeczne nikt z rodziny nie jest w stanie zaopiekować się rodzeństwem oraz wspierać finansowo. Dzieci nie otrzymają również renty rodzinnej.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o włączenie się do akcji charytatywnej poprzez dokonywanie wpłat bezpośrednio na konto Stowarzyszenia Przyjaciół Domu Dziecka w Komarnie nr 70802500070020971920000010 z dopiskiem: „Pomoc dla rodzeństwa Michalak”. Zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone na stworzenie dzieciom odpowiednich warunków mieszkaniowych poprzez zakup domu/mieszkania, jego remont i wyposażenie.

Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się zgromadzić wystarczające środki, aby zapewnić pokrzywdzonym dzieciom możliwość prawidłowego rozwoju i dobrego startu w dorosłe życie, bez piętna tragedii.

Dlatego prosimy o pomoc – bo wystarczy tak mało, by uczynić wiele.


Prezes Stowarzyszenia                         Dyrektor PCPR w Białej Podlaskiej
Piotr Malesa                                           Halina Mincewicz
Dyrektor Domu Dziecka w Komarnie

Wyniki otwartego konkursu ofert w zakresie pomocy społecznej

Zarząd Powiatu w Białej Podlaskiej dokonał wyboru ofert na realizację w 2012 roku zadań publicznych w zakresie pomocy społecznej
Uchwała Zarządu
Załącznik do uchwały

W sprawie otwartego konkursu ofert na realizację w 2012 roku zadań publicznych w zakresie pomocy społecznej finansowanych z budżetu Powiatu w Białej Podlaskiej

ZARZĄD POWIATU W BIAŁEJ PODLASKIEJ
działając na podstawie art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.)
OGŁASZA
otwarty konkurs ofert na realizację w roku 2012 z zadań publicznych w zakresie pomocy społecznej finansowanych z budżetu powiatu Białej Podlaskiej

Na realizację w 2012 roku zadań z zakresu pomocy społecznej wynikających z projektu budżetu Powiatu:

1. Rodzaj zadań i wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadań w formie wsparcia:
a) prowadzenie specjalistycznego poradnictwa w miejscu zamieszkania rodzin, w których występuje przemoc. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi – 10.000,00 zł.,
b) prowadzenie specjalistycznego poradnictwa oraz dofinansowanie ośrodka interwencji kryzysowej dla rodzin, w których występuje upośledzenie umysłowe. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi - 10.000,00 zł.,
c) prowadzenie specjalistycznego poradnictwa oraz dofinansowanie ośrodka interwencji kryzysowej dla rodzin, w których występuje alkoholizm. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi - 10.000,00 zł.,
d) prowadzenie specjalistycznego poradnictwa oraz dofinansowanie ośrodka interwencji kryzysowej dla rodzin, w których występuje przemoc w rodzinie. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi - 10.000,00 zł.,

2. Rodzaj zadań i wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadań w formie powierzenia w roku 2012 prowadzenie placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego wraz z prowadzeniem mieszkania chronionego. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi – 494.000,00 zł.
Szczegóły

Konsultacje w sprawie "Wieloletniego programu współpracy Powiatu Bialskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na lata 2012-2016 ".

Trwają prace nad projektem wieloletniego programu współpracy Powiatu Bialskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na lata 2012-2016. Będzie to podstawowy dokument określający politykę władz powiatu w odniesieniu do organizacji pozarządowych. Zachęcamy przedstawicieli stowarzyszeń, fundacji, związków stowarzyszeń oraz innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego na terenie Powiatu Bialskiego do przesyłania uwag, sugestii i propozycji zmian w stosunku do projektu wieloletniego programu współpracy. W tym celu prosimy o wypełnienie załączonej ankiety.
Propozycji oczekujemy w terminie do dnia 3 listopada 2011 r.

Szczegóły na stronie www.powiatbialski.pl
Podsumowanie Konferencji
KONFERENCJA PODSUMOWUJĄCA IV EDYCJĘ PROJEKTU UWIERZ W SIEBIE – DOKONAJ METAMORFOZY

W ramach promocji Projektu systemowego Uwierz w siebie –dokonaj metamorfozy 30 września w Sali Wielkiej Restauracji Skala w Białej Podlaskiej odbyła się konferencja podsumowująca IV edycję Projektu oraz działania podejmowane na rzecz aktywnej integracji.

Spotkanie rozpoczęto od przywitania przybyłych gości przez Panią Halinę Mincewicz Dyrektora PCPR w Białej Podlaskiej. Konferencję otworzył Pan Tadeusz Łazowski Starosta Bialski. W swoim wystąpieniu podkreślił rolę pomocy społecznej w przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu, rokrocznie zwiększającą się liczbę uczestników w Projekcie oraz szeroki zakres działań podejmowanych na rzecz aktywnej integracji.

Pani Bożena Przybylska zaprezentowała charakterystykę, główne cele i założenia IV edycji Projektu a także dotychczas zrealizowane zadania aktywnej integracji.

Ciekawą formą przedstawienia efektów Projektu było wystąpienie czterech beneficjentów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z udziałem w tym przedsięwzięciu. Podkreślili mocne strony Projektu, kursy jakie zrealizowali oraz korzyści, jakie dla nich wyniknęły po ukończeniu wybranych szkoleń.

Aby przybliżyć adresatów Projektu a także przedstawić inne działania podejmowane w ramach przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu Pani Iwona Maj zaprezentowała historię i charakterystykę pracy, która stała się powołaniem w Domu Rodzinnym w Bohukałach. Dopełnieniem prezentacji Pani Iwony był Mały Koncercik w wykonaniu wychowanków Domów Rodzinnych Powiatu Bialskiego. Koncert ten przyniósł wiele pozytywnych emocji odbiorcom oraz skłonił do refleksji nad potrzebą ciągłego doskonalenia pracy związanej z pomocą drugiemu człowiekowi.

Pani Edyta Wojtasińska zaprezentowała innowacyjne formy wsparcia dla wychowanków pieczy zastępczej, które są realizowane na terenie Powiatu Bialskiego. Jedną z takich praktyk jest stypendium dla młodzieży, która ma trudności z nauką, jednak nawet najdrobniejsze kroki zrobione w kierunku poprawy swojej sytuacji w szkole są zauważane i doceniane w formie pomocy finansowej.

Pan Piotr Romanowicz przedstawił dobre praktyki, jakie są podejmowane na rzecz osób niepełnosprawnych w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Wisznicach. W ramach prezentacji WTZ miała miejsce wystawa rękodzieł, jakie powstały w ramach terapii zajęciowej.

Ostatnim prelegentem była Pani Anna Sylwesiuk, która zaprezentowała inicjatywy na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym na terenie gminy Terespol. Prezentacja obejmowała zarówno działania związane z pomocą osobom w procesie usamodzielnienia, osobom uzależnionym jak i niepełnosprawnym. Pani Anna przybliżyła także projekt systemowy „Szansa na lepsze jutro” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach EFS, który jest realizowany przez GOPS w Terespolu.

pcpr pcpr pcpr pcpr pcpr pcpr pcpr pcpr pcpr pcpr


Konferencja
W związku z realizacją projektu systemowego „Uwierz w siebie - dokonaj metamorfozy” 30 września 2011 roku w Sali Wielkiej Restauracji Skala odbędzie się konferencja podsumowująca IV edycję projektu.

PROGRAM KONFERENCJI
9.30-10.00 Rejestracja uczestników.
10.00-10.15 Powitanie Halina Mincewicz Dyrektor PCPR.
10.15-10.30 Otwarcie konferencji. Starosta Bialski Tadeusz Łazowski.
10.30-11.00 Prezentacja IV edycji Projektu „Uwierz w siebie – dokonaj metamorfozy” Bożena Przybylska koordynator.
11.00-11.15 Przerwa kawowa.
11.15-11.45 Korzyści wynikające z udziału w Projekcie. Wybrani Uczestnicy Projektu.
11.45-12.30 Dom pełen ludzi i miłości. Prezentacja Domu Rodzinnego w Bohukałach.
12.30-12.45 „Mały koncercik” w wykonaniu wychowanków domów rodzinnych.
12.45-13.30 Obiad.
13.30-14.15 Innowacyjne formy wsparcia dla wychowanków opieki zastępczej. Edyta Wojtasińska.
14.15 -15.00 Dobre praktyki – działania na rzecz osób Niepełnosprawnych. Piotr Romanowicz.
15.00-15.45 Dobre praktyki – działania na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Aneta Miszczuk.
15.45 - Podsumowanie, odpowiedzi na pytania, wnioski końcowe.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

pcpr
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!


Program Korekcyjno-Edukacyjny dla Sprawców Przemocy
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej, realizując zadanie Wojewody opracowało Program Korekcyjno-Edukacyjny dla Sprawców Przemocy. W/W Program powstał w odpowiedzi na Krajowy Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i jest on zgodny z Powiatową Strategią Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Bialskim 2005-2013, oraz Kompleksowym Programem Pomocy Dziecku i Rodzinie 2007-2013.

W części edukacyjnej programu koncentrujemy się na przekazaniu ogólnej wiedzy na temat zjawiska przemocy, natomiast część korekcyjna ukierunkowana jest na zdobycie umiejętności niestosowania przemocy, trening umiejętności społecznych i asertywnych oraz naukę konstruktywnego rozwiązywania sporów i korzystania ze wsparcia społecznego. Program realizują specjaliści posiadające przygotowanie zawodowe oraz przeszkolenie z zakresu przeciwdziałania przemocy. Dotychczasowe edycje programu odbywały się w Zakładzie Karnym w Białej Podlaskiej oraz Gminach: Tuczna, Piszczac i Rokitno.

W 2011r. zaplanowane zostały trzy kolejne edycje, w których wezmą udział osoby osadzone w Zakładzie Karnym w Białej Podlaskiej oraz mieszkańcy Gminy i Miasta Międzyrzec Podlaski i Gminy i Miasta Terespol.
Zapytanie ofertowe
W związku z organizacją turnusu szkoleniowo - rehabilitacyjnego dla 21 osób niepełnosprawnych wydłużamy termin składania ofert do dnia 07-07-2011. Szczegóły oferty w załączniku.
Szczegóły

III Forum Kobiet Aktywnych
Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w III Forum Kobiet Aktywnych – 1 lipca 2011 roku w Lubyczy Królewskiej. III Forum Kobiet Aktywnych jest świętem aktywnych kobiet wiejskich całego województwa lubelskiego.

Pomysł organizacji tego spotkania, podobnie jak w latach ubiegłych, powstał w ramach organizowanych przez Stowarzyszenie Równych Szans „BONA FIDES” różnorodnych forma wsparcia i dowartościowania kobiet wiejskich, które jako animatorki podejmują szereg cennych inicjatyw społecznych. W ramach działań Stowarzyszenia kobiety z obszarów wiejskich dostrzegły swoją moc w kreowaniu nowego ładu społecznego w ich małych społecznościach. Niejednokrotnie inicjowały działania na rzecz dzieci, młodzieży, osób starszych. Integrowały całe środowiska. Pokazywały na własnym przykładzie, że praca społeczna jest źródłem integracji społecznej oraz własnej satysfakcji. Przełamywały bariery, które  w początkowej fazie współpracy wydawały się nie do przekroczenia. Teraz są autorkami sukcesu, który ma różne oblicza. Czasami jest to organizacja działań na rzecz dzieci i młodzieży, innym razem jest to aktywizacja osób starszych. Jednak przez to wszystko co robią przemawia ich wielka pasja i zaangażowanie.

Ubiegłoroczne Forum stało się dla kobiet wiejskich miejscem wymiany doświadczeń, źródłem inspiracji, a przede wszystkim wzmocnienia we własnych aktywnościach. W tym roku chcemy poprzez warsztaty, spotkania, panele dyskusyjne pomóc im wskrzesić kobiecość, o której niejednokrotnie zapominają w natłoku zadań i obowiązków.

Niewątpliwym atutem III Forum Kobiet Aktywnych będzie udział wielu ważnych osobistości. Patronat nad przedsięwzięciem objęli Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania Pani Elżbieta Radziszewska, Pani Wicewojewoda Lubelski Henryka Strojnowska oraz Pan Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

pcpr


Zapytanie ofertowe
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej zgodnie z zasadą efektywnego zarządzania finansami ogłasza zapytanie ofertowe na turnus szkoleniowo - rehabilitacyjny dla 21 osób niepełnosprawnych.
Szczegóły

Święto Rodzicielstwa Zastępczego
W dniu 28.05.2011r. na terenie Domu Rodzinnego w Żabcach odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez Bialskie Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego „ Jedno serce” oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej w związku z Dniem Rodzicielstwa Zastępczego obchodzonym cyklicznie w dniu 30 maja.

W festynie uczestniczyły niespokrewnione z dziećmi rodziny zastępcze z całego Powiatu i placówki rodzinne wraz z umieszczonymi w nich dziećmi, a także zaprzyjaźnione rodziny, którym nie jest obca idea rodzicielstwa zastępczego oraz osoby z lokalnego środowiska. Łącznie w festynie wzięło udział ok. 120 dzieci i 40 opiekunów.

Rodzice mieli okazję do wymiany doświadczeń i podzielenia się z innymi swoimi przemyśleniami na temat trudnej i odpowiedzialnej pracy opiekuna zastępczego, natomiast dzieci miały zorganizowane różnorodne atrakcje ( zjeżdżalnie, trampolina, karaoke, gry i zabawy). Zapewniono również drobny poczęstunek ( grill, napoje, lody).

Kulminacyjny punkt imprezy stanowiło włączenie się do ogólnopolskiej akcji wypuszczenia przez dzieci balonów z przytwierdzonymi karteczkami, na których każde dziecko zapisało swoje marzenie. Mamy nadzieję że znaczna część z tych marzeń się spełni. Obserwując twarze naszych dzieci mogliśmy zauważyć, że jedno z ich marzeń dzięki takim właśnie akcjom spełnia się na pewno – jest to marzenie o spokojnej i kochającej rodzinie.

pcpr pcpr pcpr pcpr pcpr


Program obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego organizowanego przy Domu Rodzinnym w Żabcach 15, 21-550 Międzyrzec Podlaski.
11.00 – Rozpoczęcie spotkania integracyjnego;
12.00 - Puszczanie balonów z marzeniami dzieci i rodziców zastępczych – akcja ogólnopolska;
12.30 – Spotkanie rodziców zastępczych;
Podczas spotkania organizator zapewnia wiele ciekawych atrakcji tj. gry, zabawy sportowe, karaoke, konkursy, kiełbaski z grilla, słodkie bułki itp.
Rodzicielstwo zastępcze nadzieją dla opuszczonych dzieci
Los dzieci porzuconych i osieroconych od wielu lat stanowi przedmiot troski zarówno władz jak i przedstawicieli wielu gremiów zawodowo zajmujących się udzielaniem pomocy.
W powiecie Bialskim nadal jest znaczna liczba dzieci pozbawionych opieki. Za mało jest jednak rodzin zastępczych, które chciałyby stworzyć im dom, w którym czułyby się bezpiecznie. Wiele dzieci z naszego powiatu czeka na nowych rodziców. Rodzinne formy opieki nad dziećmi są najbardziej zbliżone do naturalnego środowiska, w jakim powinny wychowywać się dzieci.
Rodzina zastępcza pozwala na względnie normalne funkcjonowanie w małym i bezpiecznym środowisku, jakim jest rodzina. Dziecko nie jest w niej anonimowe. Ma opiekunów, którzy się o nie troszczą i chronią przed doznaniem krzywdy. Ma szansę poznać i nauczyć się prawidłowych zachowań i relacji w rodzinie. Dzięki rodzinie zastępczej uniknie piętna sieroty i poczucia inności. Opieka zastępcza to szansa dla wielu dzieci i ich naturalnych rodzin.
Wszelkich informacji dla osób, które chciałyby utworzyć rodzinę zastępczą udzielają pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej, III piętro, pokój 337, 338, tel. 0-83 343-70-66, 343-29-82.
Informacje

Oferta sprzedaży
Dom Rodzinny w Żabcach ogłasza przetarg ustny na sprzedaż sanmochodu HYUNDAI STARTEX szczegóły w ogłoszeniu
Oferta sprzedaży

Nowy Wzór oferty/umów/sprawozdań dla organizacji pozarządowych
W związku z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania udostępniamy nowe wzory ofert,umów i sprawozdań.
Nowy Wzór oferty/umów/sprawozdań dla organizacji pozarządowych

Uchwała
W sprawie wyboru ofert na realizację w 2011 r. zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej finansowanych z budżetu Powiatu Bialskiego w formie wsparcia oraz w formie powierzenia zadania organizowania i prowadzenia placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego wraz z prowadzeniem mieszkania chronionego.
Uchwała
Załącznik do uchwały 11.2010

ZARZĄD POWIATU W BIAŁEJ PODLASKIEJ
działając na podstawie art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. Nr 96, poz. 873 z późn. zm.)

O G Ł A S Z A
otwarty konkurs ofert na realizację w 2011r. z zadań publicznych w zakresie pomocy społecznej finansowanych z budżetu powiatu Białej Podlaskiej

Na realizację w 2011 roku zadań z zakresu pomocy społecznej wynikających z projektu budżetu Powiatu :
I. Rodzaj zadań i wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadań w formie wsparcia:
1. prowadzenie specjalistycznego poradnictwa dla niespokrewnionych z dzieckiem rodzin zastępczych, wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi 15.000,00 zł.
2. prowadzenie ośrodka interwencji kryzysowej dla rodzin, w których występuje upośledzenie umysłowe, wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi 11.000,00 zł.
3. prowadzenie ośrodka interwencji kryzysowej dla rodzin, w których występuje alkoholizm, wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi 13.000,00 zł
4. prowadzenie ośrodka interwencji kryzysowej dla rodzin, w których występuje przemoc w rodzinie, wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi 13.000,00 zł
5. prowadzenie specjalistycznego poradnictwa dla rodzin naturalnych i zastępczych oraz interwencji kryzysowej, wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi 18.000,00.

Ogłoszenie na otwarty konkurs
Uchwała z dnia 8.12.2010
Wzór oferty na organizacje pozarządowe

„Uwierz w siebie – dokonaj metamorfozy!”
Pod takim hasłem Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej realizuje Projekt współfinansowany ze środków EFS w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Głównym celem Projektu jest integracja zawodowa i  społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez wspieranie zdolności do podjęcia zatrudnienia, jak również prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie.
W dniu 16 września 2010 roku pod takim samym hasłem w Sali Wielkiej Restauracji Skala w Białej Podlaskiej Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zorganizowało konferencję poświęconą złożonemu procesowi wprowadzania w dorosłość młodzieży, której start w dorosłe życie bywa utrudniony poprzez bagaż doświadczeń, jakim została naznaczona przez los oraz promocji inicjatyw realizowanych przez pracowników Centrum.

Uwierz w siebie – dokonaj metamorfozy!

pcpr pcpr pcpr pcpr pcpr


OTWARTY KONKURS OFERT na realizację w 2010 roku zadań z zakresu pomocy społecznej wynikających z projektu budżetu Powiatu:
  • 1)prowadzenie specjalistycznego poradnictwa dla niespokrewnionych z dzieckiem rodzin zastępczych,
  • 2)prowadzenie ośrodka interwencji kryzysowej dla rodzin, w których występuje upośledzenie umysłowe.
Na realizację zadania wymienionego w pkt.1 przeznacza się środki w kwocie 15.000,00 zł
Na realizację zadania wymienionego w pkt.2 przeznacza się środki w kwocie 5.000,00 zł
Konkurs 2010
Ogloszenie o wynikach

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej informuje, iż w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2010 roku realizuje projekt „Uwierz w siebie – dokonaj metamorfozy”.

            W projekcie uczestniczy 165 klientów i klientek Centrum -  osoby w wieku aktywności zawodowej zagrożone wykluczeniem społecznym oraz osoby niepełnosprawne.

Uczestnicy zostali objęci działaniami takimi jak:
Aktywizacja zawodowa –  cykl zajęć warsztatowych oraz spotkania indywidualne z doradcą zawodowym

Aktywizacja społeczna – spotkania indywidualne oraz warsztaty edukacyjne z zakresu komunikacji interpersonalnej i asertywności a także z zakresu życia rodzinnego, funkcji rodziny, profilaktyki uzależnień, budowania poczucia własnej wartości z psychologiem oraz z doradcą rodzinnym.

Aktywizacja edukacyjna – w ramach tej formy wsparcia uczestnicy projektu uczestniczą w dowolnie wybranych kursach i szkoleniach podnoszących, lub uzupełniających kwalifikacje zawodowe. Zrealizowano kursy tj.: kurs prawa jazdy kat. B, C, C+E – 69 osób, kurs językowy – 9 osób, kurs wizażu i stylizacji – 22 osoby, opłata za czesne – 12 osób, kurs kierowca wózków jezdniowych – 16 osób, kurs technolog robót wykończeniowych – 7 osób,  kurs obsługa kas fiskalnych – 4 osoby, kurs spawacza- 1 osoba, kurs pilota wycieczek – 1 osoba, kurs grafika komputerowa – 1 osoba, kurs języka migowego I stopnia – 11 osób, II stopnia 10 osób, kurs instruktor samoobrony – 1 osoba, kurs płetwonurka – 1 osoba, kurs instruktora prawa jazdy – 1 osoba, kurs księgowość małych i średnich firm – 2 osoby,  kurs kelner – barman, manager małej gastronomii, kucharz małej gastronomii – 8 osób, kurs fotograficzny 1 osoba, kurs przedstawiciel handlowy – 1 osoba, kurs florystyka kompozycje kwiatowe 2 osoby, kurs monter instalacji sanitarnej – 1 osoba, kurs MS Office, MS Exel – 2 osoby, kurs LPG, obsługa stacji benzynowej – 1 osoba, kurs operator koparki jednonaczyniowej – 1 osoba, kurs księgowość z obsługą komputera 1 osoba, szkolenie okresowe kat. C i D – 1 osoba.

 

            Szczegółowe informacje na temat projektu można uzyskać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Brzeska 41, 21-500 Biała Podlaska, pok. 338, lub pod nr telefonu 83 343 70 66.

Strona współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Odwiedzin: 99411
Projekt i wykonanie: Orange Computers