Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ul. Brzeska 41 21-500 Biała Podlaska email: pcprbp@wp.pl
Sekretariat tel/fax 83 343 29 82
Dział rehabilitacji społecznej tel. 83 342 36 99
Dział opieki nad dzieckiem i rodziną tel. 83 343 70 66
Punkt Interwencji Kryzysowej - info linia 83 343 70 66 email: przemocbp@wp.pl
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3
Slideshow Image 4 Slideshow Image 5 Slideshow Image 6
Slideshow Image 7 Slideshow Image 8 Slideshow Image 9

POKL 2013


Informacja merytoryczna za okres od 1 lipca 2013 do 31 grudnia 2013 z realizacji Projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Sprawozdanie z wyjazdu szkoleniowo – terapeutycznego dla uczestników projektu systemowego pn: Uwierz w siebie – dokonaj metamorfozy w ramach PAL wychowanków pieczy zastępczej

W okresie od 15 do 28 lipca 2013 roku 20 wychowanków pieczy zastępczej uczestniczyło w wyjeździe szkoleniowo – terapeutycznym w ramach PAL projektu systemowego pn.: Uwierz w siebie – dokonaj metamorfozy, które odbywało się w Okunince nad Jeziorem Białym.

Podczas wyjazdu zostały zrealizowane następujące zajęcia:
- Warsztaty rozwoju osobistego
- Warsztaty profilaktyczne w procesie przeciwdziałania uzależnieniom
- Kurs jak założyć własna formę - konsultant ślubny
- Warsztaty socjoterapeutyczne
Konsultacje indywidualne z psychologiem – każdy uczestnik odbył indywidualną konsultacje z psychologiem. Podczas rozmów głównie były poruszane tematy dotyczące relacji rodzinnych, radzenia sobie w sytuacjach stresowych, relacji interpersonalnych.

Oprócz zajęć szkoleniowo – terapeutycznych uczestniczyli brali udział w zajęciach integracyjno – rozrywkowych ( m.in. ognisko, karaoke, dyskoteka, park linowy, podchody, siatkówka, rowerki wodne, rajd rowerowy).

W ankietach oceniających cały pobyt szkoleniowo – terapeutyczny uczestnicy wysoko ocenili zarówno cześć merytoryczną jak i organizacyjną.


Zdjecia z wyjazdu szkoleniowo - terapeutycznego Okuninka 2013

Wyjazd szkoleniowo - terapeutycznego Okuninka 2013 Wyjazd szkoleniowo - terapeutycznego Okuninka 2013 Wyjazd szkoleniowo- terapeutycznego Okuninka 2013 Wyjazd szkoleniowo - terapeutycznego Okuninka 2013 Wyjazd szkoleniowo - terapeutycznego Okuninka 2013 Wyjazd szkoleniowo - terapeutycznego Okuninka 2013 Wyjazd szkoleniowo - terapeutycznego Okuninka 2013 Wyjazd szkoleniowo - terapeutycznego Okuninka 2013 Wyjazd szkoleniowo - terapeutycznego Okuninka 2013 Wyjazd szkoleniowo - terapeutycznego Okuninka 2013


Informacja merytoryczna za okres od 1 stycznia 2013 do 30 czerwca 2013 z realizacji Projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego


16 czerwca Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej zorganizowało Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Impreza została sfinansowana ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działań środowiskowych projektu systemowego pod nazwą „Uwierz w siebie – dokonaj metamorfozy”.
Festyn rozpoczęła Pani Halina Mincewicz – Dyrektor PCPR, która podkreśliła rolę opiekunów zastępczych, ich nakład pracy i poświęcenie, jakie codziennie wkładają w wychowywanie swoich milusińskich. Szczególne podziękowanie zostało złożone na ręce Państwa Ireny i Dariusza Sadowniczków, którzy 27 maja zostali odznaczeni przez Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi za pracę i zaangażowanie w prowadzeniu Rodzinnego Domu Dziecka.

Zarówno pogoda jak i frekwencja dopisała. Dzieci z okazji swojego święta miały zapewnione mnóstwo atrakcji, m.in.: dmuchana zjeżdżalnia, tor przeszkód, kula zorbing, wata cukrowa i popcorn. Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej udostępniła motocykle policyjne, które dzieciaki mogli oglądać i na chwilę zamienić się w policjantów. Wiele emocji dostarczył przyjazd wozu strażackiego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej. Dzieci mogły włączyć syreny, obejrzeć sprzęt strażacki i poprzymierzać specjalne stroje. W trakcie festynu trwały konkursy plastyczne i sportowe.

Dużą pomoc otrzymano ze strony wolontariuszy, którymi byli studenci AWF, Medycznego Studium Zawodowego i PSW w Białej Podlaskiej, którzy prowadzili gry i zabawy, zajęcia sportowe, malowanie twarzy, czuwali nad bezpieczeństwem maluchów. Każde dziecko otrzymało dyplom i nagrodę za aktywny udział w festynie rodzinnym.

W trakcie całego festynu każdy z uczestników mógł się poczęstować kiełbaską, karkówką, kaszanką, szaszłykiem z grilla, pyszną zupą pomidorową i bigosem, jak również zimnymi napojami, kawą, herbatą i ciastkami.

Łącznie w pikniku wzięło udział ok. 250 osób, do wspólnej zabawy zostały zaproszone także dzieci z okolicznych miejscowości. Mamy nadzieję, iż dzień wspólnie spędzony na zabawie i wymianie doświadczeń na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestników i przyczyni się integracji wszystkich podopiecznych PCPR jak i środowiska lokalnego.
FOTORELACJA Z FESTYNU

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastpczego 2013 Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastpczego 2013 Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastpczego 2013 Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastpczego 2013 Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastpczego 2013 Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastpczego 2013 Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastpczego 2013 Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastpczego 2013 Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastpczego 2013 Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastpczego 2013 Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastpczego 2013 Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastpczego 2013 Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastpczego 2013 Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastpczego 2013


Strona współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Odwiedzin: 99411
Projekt i wykonanie: Orange Computers